Blisko ludziSukces córki Wiśniewskiego. Dumna mama pochwaliła się w sieci

Sukces córki Wiśniewskiego. Dumna mama pochwaliła się w sieci

Córka Michała Wiśniewskiego dostała się na wymarzone studia
Córka Michała Wiśniewskiego dostała się na wymarzone studia

26.07.2022 08:17, aktual.: 16.08.2022 10:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fabienne Wiśniewska dostała się na wymarzone studia na Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. O sukcesie córki poinformowała dumna mama, publikując przy okazji kilka jej prac w relacji na Instagramie.

Fabienne jest drugim dzieckiem lidera zespołu Ich Troje Michała Wiśniewskiego oraz Mandaryny. W tym roku zdała maturę i – jak się okazało – udało jej się zrealizować wielkie marzenie. 19-latka dostała się bowiem na wymarzone studia na Akademii Sztuk Pięknych. Przejść przez egzaminy wstępne, które wymagają sporych umiejętności, udaje się tylko nielicznym. Informacją podzieliła się w relacji na Instagramie Mandaryna, publikując przy okazji kilka prac utalentowanej córki.

Radość dumnej mamy

"Fabienne, jesteś wielka! Gratulacje. Tak jak sobie wymarzyłaś - ASP" - napisała w relacji Mandaryna, dodając trzy ikony serca.

Dumna mama pochwaliła się sukcesem córki
Dumna mama pochwaliła się sukcesem córki

O tym, że córka złożyła podanie do ASP, mówił w jednym z wywiadów jej ojciec - Michał Wiśniewski.

"Fabienne zdała maturę i będzie się starała dostać na ASP. Ma bardzo wyraźnie określone cele" - mówił w rozmowie z Pomponikiem. Dodał wtedy także, że dziewczyna – podobnie jak jej mama – wielokrotnie brała udział w tanecznych mistrzostwach Polski i Europy, jednak taniec traktowała jako hobby.

"Oczywiście nie narzucę dziecku, kim ma być" - wyjaśniał Wiśniewski.

Udana matura

O swoich planach wspominała w rozmowie z Plejadą sama Fabienne, która podkreśliła, że zdecydowała się napisać rozszerzoną maturę z języka polskiego, angielskiego oraz historii sztuki. Już wtedy podkreślała, że bardzo chciałaby studiować w warszawskiej ASP, a konkretnie na Wydziale Grafiki.

"Przygotowuję teczkę, żeby się tam dostać, ale nie jest tam potrzebna żadna, rozszerzona matura, ale z pasji do sztuki i własnej zabawy sobie ją rozszerzam" - mówiła. Jak pokazuje post Mandaryny - wszystkie plany udało się zrealizować.

Wsparcie rodziców

Zarówno Mandaryna, jak i Michał Wiśniewski wielokrotnie w wywiadach podkreślali, że będą wspierać każdą decyzję swoich dzieci.

"Matura to jest etap do tego, żeby otworzyć drzwi do świata, który sobie wymarzyła. Poza tym jestem bardzo szczęśliwa, że Fabka wie, co chce w przyszłości robić, gdyż większość jej rówieśników jeszcze nie ma planów" – przekonywała w rozmowie z Plejadą Marta Wiśniewska.

"Malarstwo i rysunek są wielką pasją mojej córki. W ramach przygotowania udało mi się znaleźć bardzo dobrą panią profesor, która pomoże jej dostać się na Akademię Sztuk Pięknych" - dodawał z kolei w Plejadzie Wiśniewski. Podkreślił też, że dla niego wynik rekrutacji nie będzie ważny, bo i tak wierzy w talent Fabienne.

"Dla mnie jest bez znaczenia, czy ona się dostanie, ponieważ widziałem jej prace i wiem, że są bardzo dobre. Wspieram ją bardzo mocno i wiem, że robi wszystko solidnie" - powiedział.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (153)