GwiazdySukces w miłości i miłość w sukcesie

Sukces w miłości i miłość w sukcesie

Sukces w miłości i miłość w sukcesie
Źródło zdjęć: © Premiery

26.07.2006 13:30, aktual.: 27.07.2006 14:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polskie filmy są brzydkie i smutne. Taką ładną, czystą i schludną perełką wśród tego celuloidowego brudu jest "Tylko mnie kochaj". Warto przypomnieć sobie ten film przy okazji jego premiery na DVD - 3 sierpnia 2006.

Polskie filmy są brzydkie i smutne. Opowiadają o ludzkich dramatach, rodzinnych patologiach i tragicznych wydarzeniach. Ale rzadko się zdarza, by nieliczni widzowie wychodzący z kina rzewnie płakali, bo większość tych rodzimych produkcji wzrusza nieudolnie i opowiada historie tylko na pozór prawdziwe.

Taką ładną, czystą i schludną perełką wśród tego celuloidowego brudu jest "Tylko mnie kochaj". Ta wypolerowana i upiększona do granic możliwości komedia romantyczna przede wszystkim jest piękną pocztówką Warszawy. Tutaj nawet Dworzec Centralny jest śliczny, co dla mieszkańców stolicy i tych, którzy w niej często bywają, musi być atutem niebywale ważnym, a moźe i najważniejszym. Filmowcy w kilka tygodni zrobili coś, czego władze miasta stołecznego prawdopodobnie nie wykonają przez najbliższych kilkanaście lat. Warszawa oczami Zatorskiego to miasto europejskie z prawdziwego zdarzenia, mogące konkurować z Londynem, Barceloną czy Paryżem.

Pocztówka pocztówką, ale film nie na tym wyłącznie polega. "Tylko mnie kochaj" jest komedią romantyczną wzorującą się na amerykańskich serialach w stylu "Seks w wielkim mieście" czy "Ally McBeal". Bohaterami są tutaj ludzie sukcesu, którzy zakochują się, romansują i mają zwykłe (oraz jeden niezwykły) problemy. Takich produkcji Polsce potrzeba.

Warto przypomnieć sobie ten film przy okazji jego premiery na DVD - 3 sierpnia 2006. TYLKO MNIE KOCHAJ

Komedia; Polska 2006; dystr. ITI; reź.: Ryszard Zatorski; scen.: Ryszard Zatorski; wyst.: Maciej Zakościelny, Agnieszka Grochowska, Agnieszka Dygant, Julia Wróblewska, Jan Frycz

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także