Blisko ludziŚwiat zachwycony 16-letnią Polką. To nie jest zwykły taniec

Świat zachwycony 16‑letnią Polką. To nie jest zwykły taniec

02.02.2016 15:01, aktualizacja: 02.02.2016 18:17

Maja Kuczyńska od lat ćwiczy taniec w tunelu aerodynamicznym. Zdobywa medale na całym świecie.

Maja Kuczyńska ma zaledwie 16 lat, a już zdobyła sławę na świecie. Wszystko za sprawą nietypowego hobby, a jednocześnie pracy – tańca w tunelu aerodynamicznym. O młodej Polce rozpisuje się "Daily Mail".

Czym właściwie jest tunel aerodynamiczny? To miejsce bez grawitacji, w którym każdy może poczuć się, jakby latał. Nie każdy może jednak zatańczyć w nim skomplikowaną i wymagającą imponującej sprawności fizycznej choreografię, która zapiera dech w piersiach. Maja robi to profesjonalnie od kilku lat. Pasją do latania zaraził ją tata, który jest spadochroniarzem. Maja pierwszy raz skakała ze spadochronem w wieku 10 lat. Dziś szybuje niczym ptak. Ma już na swoim koncie tytuł Mistrzyni Świata Juniorów w akrobacji dowolnej w lataniu tunelowym, a niedawno wróciła z Hiszpanii z 3. Wind Games 2016 ze srebrnym medalem w konkurencji Freestyle Music. To dzięki tym zawodom zdobyła rozgłos i została dostrzeżona także w Polsce.

Na stronie aeroklubu, do którego Maja należy, czytamy, że w 2013 zajęła 7. miejsce w międzynarodowych zawodach w lataniu tunelowym Bedford World Challenge w kategorii 2-way freefly, a w 2014 - 7. miejsce w międzynarodowych zawodach w lataniu tunelowym Bedford World Challenge w kategorii 2-way freefly. Manager Flyspot, w którym dziewczyna ćwiczy, mówi:
- Maja jest obecnie najlepsza na świecie. Jest jeszcze jeden Rosjanin, Leonid Wołkow, który jest bardzo dobry. To oni wyznaczają obecnie kierunek, w którym ta dyscyplina się rozwija.

Zobaczcie, jak trenuje 16-latka, którą zachwycił się świat. Być może sami choć przez chwilę poczujecie się jak ptak. Trzyminutowy lot w tunelu aerodynamicznym to koszt około 250 złotych.

Źródło artykułu:WP Kobieta