Trwa ładowanie...

Symboliczny gest włoskich lekarzy. "Objęli swoich pacjentów"

Personel medyczny w każdym kraju pracuje w ekstremalnie trudnych warunkach. Także ten we Włoszech. Lekarze i pielęgniarki pracują po 12 godzin dziennie i mówią, jak się czują w tych czasach.

Share
Symboliczny gest włoskich lekarzy. "Objęli swoich pacjentów"
Źródło: Instagram/enrico_galletti
d1y5phs

Włosi walczą z epidemią koronawirusa, ale z każdym dniem ta walka coraz bardziej ich wyniszcza. Personel medyczny nie tylko jest zmuszony pracować w ekstremalnie ciężkich warunkach, ale również i przy brakach kadrowych. Wiele lekarzy i pielęgniarek zaraziło się koronawirusem, dlatego reszta pracuje w pocie czoła.

Na Instagramie pojawiło się wzruszające zdjęcie włoskich medyków, którzy symbolicznym gestem jednoczą się ze swoimi pacjentami.

"Jest świt 46. dnia. Ta dwunastogodzinna nocna zmiana stała się normalna, nie odczuwa się już zmęczenia. Jest szósta rano i w szpitalu w Cremona następuje zmiana warty: Ci, którzy zostali na noc, wracają do domu. (...) O świcie opuszczają szpital, docierają do lądowiska helikoptera i otwierają ramiona, stojąc blisko, wciąż w fartuchach i maskach laboratoryjnych, patrząc na szpital, który stał się ich drugim domem przez pięćdziesiąt dni. Jest to ich objęcie dla hospitalizowanych pacjentów" - czytamy w opisie.

d1y5phs

Nie da się ukryć, że fotografia chwyta za serce. Jak widać nie tylko ludzie dziękują personelowi medycznemu, ale również i sami lekarze czy pielęgniarki przesyłają miłe gesty dla pacjentów.

Z danych przekazanych 8 kwietnia wynika, że dotąd we Włoszech stwierdzono 139 tys. zakażeń, a bilans zgonów wynosi 17669.

Zobacz także: SIŁACZKI – program Klaudii Stabach. Sezon 2 odc. 1. Historie inspirujących kobiet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1y5phs

Podziel się opinią

Share
d1y5phs
d1y5phs