Trwa ładowanie...
d17i6vo

Syndrom Rozczochranych Włosów? Naprawdę jest coś takiego i ty też możesz go mieć

Na Syndrom Rozczochranych Włosów cierpi pewna siedmioletnia Shilah z Australii. Cóż, chyba aż tak bardzo nie cierpi, bo mała nie przejmuje się zbytnio tym, że jej włosy opierają się szczotkowaniu, jak tylko mogą. Patrząc na bałagan na jej głowie, nie sposób powstrzymać się od zadumy – bo czy większość z nas o poranku nie jest taką dziewczynką z Syndromem Rozczochranych Włosów?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Syndrom Rozczochranych Włosów? Naprawdę jest coś takiego i ty też możesz go mieć
(Instagram.com, Fot: shilahmadison)
d17i6vo

A jednak Syndrom Rozczochranych Włosów (Uncombable Hair Syndrome) został medycznie stwierdzony u około stu osób na całym świecie – reszta z nas po prostu musi bardziej przykładać się do szczotkowania.

Shilah mieszkającą w Australii nazywano już małym Einsteinem i dzieckiem z "Powrotu do przyszłości" – jej wydają się żyć swoim własnym życiem, z czego zresztą dziewczynka jest bardzo zadowolona. – Nie są zwyczajne i tak nudne jak włosy wszystkich innych ludzi – mówi w rozmowie z "Daily Mail".

– Wszyscy mnie znają i zapamiętują, szczególnie w szkole. Wszystkie klasy wiedzą, kim jestem – cieszy się Shilah. Dziewczynka podejrzewa też, że jej przyjaciele też chcieliby mieć takie włosy.

Rodzina dziewczynki nie miała pojęcia, że Shilah cierpi na Syndrom Rozczochranych Włosów aż do ubiegłego roku. 9 miesięcy temu poinformował ich o tym lekarz rodzinny. Na początku podejrzewali, że to żart, ale potem zorientowali się, że "ma to sens", biorąc pod uwagę codzienny koszmar ze szczotkowaniem włosów siedmiolatki.

d17i6vo

Syndrom Rozczochranych Włosów wywołuje mutacja jednego z trzech genów - PADI3, TGM3 i TCHH. I choć nie ma możliwości wyleczenia się z rozczochrania, uważa się, że z wiekiem włosy stają się nieco bardziej podatne na układanie.

Zobacz też: Domowe mikstury, które odmienią twoje włosy

d17i6vo

Podziel się opinią

Share

d17i6vo

d17i6vo