Trwa ładowanie...

Szkoły zamknięte do 29 listopada! Tylko nauka zdalna

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wszystkie szkoły podstawowe od 9 listopada przechodzą na nauczanie zdalne. Oznacza to, że uczniowie klas 1 – 3 będą musieli pozostać w domach. Premier przedłużył też zdalną naukę w klasach 4 – 8, szkołach średnich oraz na uczelniach wyższych.
Share
Szkoły przechodzą na tryb zdalny
Szkoły przechodzą na tryb zdalnyŹródło: Getty Images
d4ahlpb

Rząd przygotował listę nowych obostrzeń, które zostały przedstawione podczas konferencji 4 listopada. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne ograniczenia wynikające z liczby zakażeń koronawirusem.

- Liczba zakażeń w Europie przekroczyła 10 mln przypadków - mówił Morawiecki. - Druga fala pandemii uderzyła w Europę i Polskę z niebywałą siłą. Dzisiaj zdaje się, że właśnie listopad będzie tym najtrudniejszym miesiącem w czasie pandemii. Przed nami arcytrudny czas - rozpoczął premier. - Eksperci WHO podkreślają, że ta druga fala może być jeszcze bardziej niebezpieczna od tej pierwszej - dodał.

Restrykcje dotkną również szkół. Od 9 października, a więc przyszłego poniedziałku, wszyscy uczniowie przechodzą na nauczanie zdalne. Tyczy się to również uczniów klas 1 – 3, którzy do tej pory mogli uczestniczyć w lekcjach w trybie stacjonarnym.

d4ahlpb

Wszystkie szkoły zdalne, wsparcie dla nauczycieli

Uczniowie klas 1 – 3 jako jedyni uczyli się nadal w trybie stacjonarnym. Klasy 4 – 8, a także szkoły średnie i uczelnie wyższe pracowały w trybie zdalnym już od kilku tygodni. Termin powrotu starszych uczniów i studentów do szkół został wydłużony. Na tę chwilę premier Morawiecki zarządził zamknięcie placówek oświatowych do 29 listopada.

Mateusz Morawiecki podczas konferencji podkreślił, że państwo zamierza udzielić finansowego wsparcia nauczycielom. Mają oni otrzymać dodatkowy bon na zakup akcesoriów do pracy zdalnej. Wartość świadczenia wyniesie 500 zł.

Zobacz również:

Małgorzata Trzaskowska ostro na temat rządu. Tym razem zabrała głos w sprawie restrykcji w oświacie

d4ahlpb

Premier poinformował, że przewidziany jest zasiłek dla pracujących rodziców dzieci poniżej ósmego roku życia na takich samych zasadach, jak miało to miejsce na wiosnę. Żłobki i przedszkola nadal mają pozostać otwarte.

Rząd ma pieniądze na pomoc firm. Prezes ZPP przekonuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ahlpb

Podziel się opinią

Share
d4ahlpb
d4ahlpb