Trwa ładowanie...
ycipk-jjbbch

Ta mama straciła na wadze 30 kg w 8 miesięcy. Teraz mówi innym, jak to zrobić

Czy zajęta milionem codziennych spraw mama ma czas na dbanie o swoją dietę? Pewna mieszkanka Australii postanowiła zawalczyć o swoją figurę i w zaledwie 8 miesięcy schudła aż 30 kilogramów. Teraz przekonuje, że każda z nas może dokonać podobnej zmiany w swoim życiu i mówi, jak się do tego zabrać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobieta straciła na wadze 30 kilogramów w 30 tygodni.
Kobieta straciła na wadze 30 kilogramów w 30 tygodni. (Instagram.com)
ycipk-jjbbch

Bernadette Fisers dzieli pracę jako makijażystka gwiazd z obowiązkami mamy. Nic zatem dziwnego, że kobieta w ciągu dnia nie ma zbyt wiele czasu dla siebie. Myśląc o utrzymaniu rodziny i wychowaniu dzieci, kobieta zaniedbała własne potrzeby i pozwoliła, by jej waga wzrosła do 130 kilogramów.

W końcu kobieta postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Zainspirowana dietami celebrytek, skomponowała własną, za pomocą której udało jej się stracić na wadze 30 kilogramów w zaledwie 8 miesięcy. Fisers opublikowała również książkę pt. "Mała książka o wielkiej utracie wagi", w której dzieli się z czytelnikami poradami na temat odchudzania.

52-latka przekonuje, że każda zmiana w naszym życiu jest możliwa. Zdaje sobie sprawę, że zgubienie 30 kilogramów w 30 tygodni nie jest łatwe, dlatego wymienia kilka podstawowych zasad, których powinna trzymać się każda odchudzająca.

ycipk-jjbbch

Po pierwsze, Fisers radzi, by pozbyć się wszystkich pokus. A to oznacza wyczyszczenie lodówki i szafek z ciastek, chipsów, słodkich napojów i innych niezdrowych produktów. – Jeśli nie masz tego w zasięgu ręki, nie zjesz tego – wyjaśnia kobieta w rozmowie z "Daily Mail".

Kiedy niepotrzebne rzeczy znikną z kuchni, przychodzi czas na zakupy. Kobieta radzi, by tym razem uważnie czytać etykiety i nie kupować niczego z wysoką zawartością cukru. Mamy wypełnić lodówkę świeżymi i nieprzetworzonymi produktami.

Następnie, Fisers zaleca, by przygotować sobie opakowania przekąsek, które zawsze będzie miała pod ręką. Jako osoba wiecznie zabiegana, w przeszłości, kiedy dopadał ją głód, sięgała po batony i fastfoody. Teraz uważnie planuje posiłki w ciągu dnia i wie, kiedy może być głodna poza domem. Na takie okazje nosi ze sobą paczkę orzechów lub owoce.

ycipk-jjbbch

Kobieta radzi też, by przyzwyczaić się do robienia niewielkich postów. Sama nie spożywa żadnych posiłków między 7 wieczorem a 10 rano. Przekonuje, że to pobudziło jej metabolizm i przyspieszyło spalanie przez jej organizm nadmiaru tłuszczu. – Na początku myślałam, że z krzykiem będę biec szybko do lodówki, ale tego nie robiłam. W rzeczywistości to było dla mnie dobre – stwierdziła kobieta.

Wreszcie, Fisers przekonuje, żeby zaraz po wstaniu z łóżka po prostu wyjść z domu. – Kto ma czas, żeby chodzić codziennie na siłownię? W prawdziwym świecie to po prostu niemożliwe – mówi. I proponuje coś prostszego - by spróbować każdego dnia zrobić 10 tys. kroków. Sama korzysta z aplikacji zliczającej kroki i jeśli nie wyrobi się podczas porannego spaceru, po prostu dodaje sobie kilka kółek wokół własnego bloku.

– Sukces w odchudzaniu jest prawdopodobnie w 90 proc. sprawą psychiki – podsumowuje kobieta. – Bez właściwego nastawienia mentalnego jest bardzo trudny. Dlatego nagradzajmy się za nasze małe zwycięstwa – mówi. Czym? Nie ciasteczkami, a nowymi spodniami albo kolczykami. W jej przypadku podziałało.

Zobacz też:Skuteczne odchudzanie nie wyklucza słodkich przekąsek

ycipk-jjbbch

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-jjbbch

ycipk-jjbbch
ycipk-jjbbch