Trwa ładowanie...
d455paf

"Tabletka gwałtu" za 18 złotych. Taki zapis w menu odnajdziemy w łódzkim klubie

Klub muzyczny "Wooltura" mieszczący się na ul. Wólczańskiej w Łodzi ma do zaoferowania w menu drinki - "Jagerbomba" czy "Woolturita". W karcie odnajdziemy również drink... "Tabletkę gwałtu". O tym wszystkim poinformowała jedna z internautek, która zwróciła uwagę barmanowi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie menu z łódzkiego klubu
Zdjęcie menu z łódzkiego klubu (Facebook.com)
d455paf

Jedna z internautek odwiedziła Klub Wooltura, który jest nowym miejscem na kulturalnej mapie Łodzi. Na Facebooku reklamują się jako "miejsce, które łączy industrialną historię z nowoczesnością, gdzie spotykają się różne dziedziny sztuki: muzyka, film, fotografia, malarstwo, literatura, głównie o charakterze niezależnym, offowym". W przyszłym roku mają wystąpić tam m.in. Czesław Mozil czy Gutek.

Jednak to nie klimat klubu zszokował internautkę, a drink o nazwie "Pigułka gwałtu" za jedyne 18 złotych. "Klub Wooltura na Wólczańskiej w Łodzi. Zwróciłam obsłudze uwagę, że bardzo niefajne i nieudany żart. Podobno jestem pierwsza, której się to nie podoba. Pan dorzucił z kamienną twarzą (ale bardzo zadowolony z udanego żartu), że 'jak ktoś zamawia, to zawsze pytają, czy chce z gwałtem, czy bez'. Zapytałam, czy feedback od klientów w ogóle ich interesuje, bo to sprawia, że raczej tu nie wrócę. Usłyszałam, że wszystkim innym się podoba" - napisała.

Zobacz także: "Byłam półprzytomna, przed oczami ciemność". Opowiedziała, co się wydarzyło po pigułce gwałtu

d455paf

Klub Wooltura - oświadczenie

Internauci nie pozostawili na klubie suchej nitki. Kilka godzin po zdarzeniu na oficjalnym fanpage'u zostały opublikowane dwa posty. "Z uwagi na zdecydowany głos osób odnośnie naszej nazwy drinka. Oficjalnie informujemy, iż wycofujemy się z tej kontrowersyjnej nazwy. Przepraszamy wszystkie osoby, które ta nazwa mogła urazić. I dziękujemy wam za zgłoszone uwagi i dużą wrażliwość społeczną w poruszonym temacie" - czytamy w pierwszym.

Zobacz także: Avon i Feminoteka skreślają przemoc wobec kobiet – start ogólnopolskiej kampanii „PrzeMOC wobec KOBIET. Skreśl niepotrzebne”

Z kolei w drugim poinformowali, że spróbują skontaktować się z Feminoteką (największy feministyczny serwis informacyjny - przyp. red.). "Użyta przez nas nazwa, jak i reakcja barmana - tak jak piszecie - były bezdyskusyjnie absolutnie nie na miejscu! W pełni rozumiemy wasze uwagi, dlatego podjęliśmy decyzję. Chcemy zorganizować dla całego zespołu Wooltury oraz dla wszystkich zainteresowanych poruszonym problemem, otwarty warsztat z Fundacją Feminoteka".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d455paf

Zobacz także: To, co usłyszała od bezdomnego, było początkiem wielkiej akcji społecznej. Mogłeś widzieć ich na dworcu

d455paf

Podziel się opinią

Share
d455paf
d455paf