Trwa ładowanie...
d2nc7dr

Te kobiety udowadniają, że choroba nie ujmuje im piękna

12 kobiet, które zmagają się z łysieniem plackowatym, postanowiło stworzyć wyjątkowy kalendarz. Panie odważyły się pozować nago i w pełni pokazać swoje naturalne piękno.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Te kobiety udowadniają, że choroba nie ujmuje im piękna
(dailymail.co.uk)
d2nc7dr

Organizacja "Pretty Bald" od lat wspiera osoby, które tracą włosy w wyniku łysienia plackowatego. Ten rodzaj schorzenia, w porównaniu do naturalnego wypadania włosów, następuje bardzo szybko. I chociaż nie ma to konsekwencji w postaci bólu czy blizn, to niestety zaburzenia te prowadzą do obniżenia samooceny lub załamania psychicznego.

Na przekór swojej łysinie i stereotypom wyszło 12 kobiet, które zrzuciły ubrania oraz peruki i zdecydowały się stanąć przed obiektywem aparatu. Ich zdjęcia pojawią się w unikatowym kalendarzu na 2015 rok. Wszystkie panie zgodnie potwierdzają, że fakt, iż nie jest się osamotnionym w chorobie, dodaje najwięcej siły i otuchy.

- Przez trzy lata zmagałam się z łysieniem. Teraz czuję się cudownie we własnej skórze, głównie ze względu na niesamowite wsparcie moich koleżanek z fundacji - mówi Victoria, inicjatorka projektu.

d2nc7dr

Kalendarz dostępny jest na stronie internetowej organizacji. Cały dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie chorych w Wielkiej Brytanii, a także dalsze badania związane z zapobieganiem łysienia.

(fot. dailymail.co.uk)
(fot. dailymail.co.uk)

mp/kobieta.wp.pl

* Łysienie kobiet – czemu tak mało się o nim mówi?*

d2nc7dr

Podziel się opinią

Share
d2nc7dr
d2nc7dr