Trwa ładowanie...

Te kobiety udowadniają, że choroba nie ujmuje im piękna

12 kobiet, które zmagają się z łysieniem plackowatym, postanowiło stworzyć wyjątkowy kalendarz. Panie odważyły się pozować nago i w pełni pokazać swoje naturalne piękno.

Te kobiety udowadniają, że choroba nie ujmuje im pięknaŹródło: dailymail.co.uk
d1uba6n

Organizacja "Pretty Bald" od lat wspiera osoby, które tracą włosy w wyniku łysienia plackowatego. Ten rodzaj schorzenia, w porównaniu do naturalnego wypadania włosów, następuje bardzo szybko. I chociaż nie ma to konsekwencji w postaci bólu czy blizn, to niestety zaburzenia te prowadzą do obniżenia samooceny lub załamania psychicznego.

Na przekór swojej łysinie i stereotypom wyszło 12 kobiet, które zrzuciły ubrania oraz peruki i zdecydowały się stanąć przed obiektywem aparatu. Ich zdjęcia pojawią się w unikatowym kalendarzu na 2015 rok. Wszystkie panie zgodnie potwierdzają, że fakt, iż nie jest się osamotnionym w chorobie, dodaje najwięcej siły i otuchy.

- Przez trzy lata zmagałam się z łysieniem. Teraz czuję się cudownie we własnej skórze, głównie ze względu na niesamowite wsparcie moich koleżanek z fundacji - mówi Victoria, inicjatorka projektu.

Kalendarz dostępny jest na stronie internetowej organizacji. Cały dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie chorych w Wielkiej Brytanii, a także dalsze badania związane z zapobieganiem łysienia.

(fot. dailymail.co.uk)
Źródło: (fot. dailymail.co.uk)
(fot. dailymail.co.uk)
Źródło: (fot. dailymail.co.uk)

mp/kobieta.wp.pl

d1uba6n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uba6n