GwiazdyTelewizja na zgodę. Co wybrać, żeby każdy miał poczucie wygranej?

Telewizja na zgodę. Co wybrać, żeby każdy miał poczucie wygranej?

Telewizja na zgodę. Co wybrać, żeby każdy miał poczucie wygranej?
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Michał Leszczyński
27.12.2017 10:35, aktualizacja: 27.12.2017 11:44

Ktoś kiedyś powiedział, że miłość jest sztuką kompromisu. Istnieje też inne stare powiedzenie: kto trzyma w dłoni pilot od tv, ten ma władzę. Jak więc pogodzić demokrację z własnym potrzebami?

Chwile, które dzielimy z innymi
Wieczorny odpoczynek po pracy, weekendowe popołudnie, albo po prostu urlop – każda okazja jest dobra na odprężający seans przed telewizorem. Zasiadacie na puszystej sofie, włączacie telewizor i… następuje impas. On chce oglądać mecz piłkarski, ona komedię. Atmosfera się zagęszcza, emocje rosną… Jest na to dobre rozwiązanie.
Aż 72 proc. z nas bardziej niż samotnie, woli oglądać telewizję w towarzystwie. Seans filmowy bowiem to coś więcej niż tylko śledzenie filmu lub programu na ekranie. To również okazja do dzielenia się emocjami, czerpania radości z wzajemnego towarzystwa. Dlatego warto organizować seanse tak, by sprawiły radość wszystkim biorącym w nich udział.

Wspólne emocje w 4K
Jak zadowolić nawet najbardziej wybredne gusta widzów? Dzięki pakietom telewizyjnym, skupiającym różne usługi i kanały tematyczne w jednym miejscu, jest to całkiem proste. W ofertach platform telewizyjnych znajdziemy zarówno wypożyczalnie filmów, jak również mnóstwo kanałów sportowych.

Telewizja 4K to technologia przełomowa. Prognozy mówią, że za 4 lata telewizory 4K posiadać już będzie 5 milionów osób w Polsce. Dla 82 proc. osób jakość obrazu jest ważna, dlatego Orange TV planuje dostarczać treści właśnie w tej jakości
.

Ciekawą propozycję zaoferował ostatnio Orange TV, umożliwiając oglądanie filmów i seriali w serwisie Netflix bezpośrednio z dekodera telewizyjnego. Do tego w najlepszej dostępnej obecnie jakości obrazu w domowych warunkach, czyli 4K. Co kryje się pod tym tajemniczym skrótem? Oznacza 4 tysiące pikseli rozdzielczości ekranu. To aż czterokrotnie więcej niż w przypadku jakości Full HD, uchodzącej dotychczas za szczyt możliwości domowego kina. A co dla fanów sportu? W Orange TV można oglądać kanał Eleven Sports 1, z rozgrywkami wiodących europejskich lig piłkarskich, również w najwyższej jakości obrazu. Połączenie emocji filmowo-sportowych z jakością 4K może okazać się idealnym rozwiązaniem na wspólny seans w komfortowych warunkach.

Nowe trendy oglądania treści video: - "on the go", czyli oglądanie treści video poza domem; najczęściej oglądamy je podczas czasu wolnego "na mieście" – wzrost o 200 proc. - "binge watching", gdzie 60 proc. użytkowników ogląda kilka odcinków seriali na raz - najczęściej oglądamy 2-3 odcinki (43,8 proc.)
.

Połączenie, w którym każdy wygrywa
A więc mamy już seriale, filmy oraz mecze piłkarskie na jedno skinienie palca w naszym telewizorze. Siadając na sofie, pamiętajmy o kilku zasadach.

  • Szukajmy tego, co nas łączy. Zdecydowanie łatwiej szukać różnic, niż podobieństw między ludźmi. Ale przecież coś zadecydowało o tym, że siedzimy teraz wspólnie przed ekranem z tą konkretną, bliską naszemu sercu osobą. Może lubimy się wspólnie śmiać albo przeżywać dreszczyk emocji? Spróbujmy określić, co przyciąga nas razem przed ekrany. Dobrym kompromisem może się okazać serial "The Crown". Na całym świecie zdobył on miliony widzów, ponieważ połączył wyrazistą bohaterkę z ciekawą opowieścią i wielką historią w tle. Zarówno fani intryg, jak i skomplikowanych relacji międzyludzkich będą zachwyceni.
  • Zarażajmy pasją. Zamiast stawać okoniem i upierać się przy swoim, spróbujmy przekonać drugą osobę do zobaczenia naszego ulubionego programu lub serialu. Uczyńmy naszą pasję zaraźliwą. Kto wie, może nauczymy się przy okazji czegoś nowego o nas samych? Wielu z nas nie wyobraża sobie dzieciństwa bez piłki nożnej albo koszykówki na szkolnym boisku. Ta sportowa pasja zostaje z nami na całe życie. Obecnie możemy zobaczyć na ekranie naszego telewizora w jakości 4K mecze ligi hiszpańskiej i niemieckiej z najwyższej półki. Przekonajmy drugą osobę do wspólnego kibicowania – akurat ono smakuje najlepiej w dobrym towarzystwie.
  • Odkrywajmy nowe tytuły. Jeśli nie możemy dojść do porozumienia w sprawie seansu, spróbujmy odnaleźć trzecią drogę. Nie zamykajmy się wyłącznie na seriale oglądane przez nas od lat. Warto czasami zaryzykować i postawić na zupełnie nowy tytuł. Serial "Stranger Things" zafascynował widzów właśnie nowym podejściem do starych historii. To seria z dreszczykiem, w której nie brakuje również elementów kina familijnego oraz komedii romantycznej. Może właśnie takiego odkrycia szukamy?

Dobra zabawa przede wszystkim
Szukając sposobu na zgodny seans, nie zapominajmy o sprawie najważniejszej - to właśnie możliwość dzielenia się emocjami z wyjątkową dla nas osobą sprawia, że wspólne oglądanie telewizji ma wyjątkowy smak. Jeśli tylko będziemy o tym pamiętać, każdy wieczorny seans filmowy i sportowy będzie dla nas mile spędzonym czasem.

Partnerem artykułu jest Orange.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (39)
Zobacz także