Trwa ładowanie...

Tkanina z pomarańczy. Ubrania, które odżywią skórę witaminami

Pomysłodawczynie tkaniny z resztek pomarańczy Orange Fiber obiecują, że ubrania z ich materiału będą odżywiać skórę witaminami.

Share
Tkanina z pomarańczy. Ubrania, które odżywią skórę witaminami
Źródło: facebook.com/orangefiberbrand
d36ezbd

Pomysłodawczynie tkaniny z resztek pomarańczy Orange Fiber obiecują, że ubrania z ich materiału będą odżywiać skórę witaminami.Trzy lata temu pochodzące z Sycylii Adriana Santanocito i Enrica Arena wpadły na pomysł, by skórki i białe włókna z pomarańczy wykorzystać na produkcję ekologicznej tkaniny. Włoska wyspa produkuje ogromne ilości pomarańczy i zmaga się z problemem wykorzystania odpadków z cytrusów. Po ich przemysłowym przerobie - a więc produkcji soków i innych wyrobów - pozostaje aż 700 tysięcy ton resztek rocznie.

Całą produkcję tkaniny opracowano we współpracy z ekspertami z dziedziny chemii materiałów z politechniki w Mediolanie. Proces obróbki resztek pomarańczy po wyciśnięciu soku jest wieloetapowy i oparty na nanotechnologii. Rozpoczyna się od uzyskania celulozy z resztek cytrusów.Włoszki zaprezentowały tkaniny z pomarańczy. Mają nie tylko naturalny kolor, ale także - dzięki zastosowaniu barwników - czarny, żółty i zielony. Pierwsza kolekcja uszytych z nich ubrań ma trafić do sprzedaży w lutym przyszłego roku.

na podstawie www.orangefiber.it/(gabi), kobieta.wp.pl

d36ezbd

Podziel się opinią

Share
d36ezbd
d36ezbd