To, jaką wodę pijesz, ma znaczenie! Poznaj super wodę alkaliczną, która wzbogaci Twoją dietę
Dla prawie 70 proc. z nas ważna jest zbilansowana dieta, a jej nieodłącznym elementem jest regularne picie wody, które ma dla naszego organizmu ogromne znaczenie. Idealnym wyborem będzie woda alkaliczna, które niesie za sobą szereg korzyści. Najwyższe pH 9,36 na rynku ma woda Alcalia, która nie tylko wspomaga skuteczne nawodnienie naszego organizmu i pomaga w utrzymaniu smukłej sylwetki oraz pięknej skóry, ale także poprawia trawienie i przyspiesza metabolizm.
Praca nad wymarzoną sylwetką to nie tylko odpowiednia dieta i ćwiczenia. Ważnym elementem, który może okazać się kluczowym czynnikiem w uzyskaniu i utrzymaniu figury, jest odpowiednie i regularne nawodnienie naszego organizmu. Jeżeli chcemy osiągnąć trwałe efekty warto wybrać odpowiednią wodę – to także ma znaczenie! Idealnie sprawdzi się właśnie Alcalia, która pomoże nam skutecznie nawodnić organizm, a w rezultacie zadbać o sylwetkę, poprawę stanu naszej skóry oraz dobre samopoczucie w ciągu całego dnia. Jak wynika z badań "Poziom wiedzy Polaków na temat nawodnienia i wody alkalicznej", przeprowadzonych przez SW Research (2022), już 77 proc. z nas zauważa, że picie wody pomaga w zadbaniu o zdrowy wygląd cery.
Woda z dodatkowymi korzyściami
Nic tak dobrze nie gasi pragnienia, jak woda. Już 74 proc. Polaków jest tego świadomych i tyle samo z nich uważa, że woda powinna mieć dodatkowe funkcje, oprócz samego nawodnienia. Pijąc wodę alkaliczną dostarczamy organizmowi antyoksydanty, które walczą z wolnymi rodnikami, co z kolei hamuje procesy starzenia powodując, że skóra ma mniej zmarszczek. Wysokie pH pomaga również w usuwaniu cellulitu i wpływa na ogólną poprawę wyglądu.
Dlaczego jeszcze warto sięgnąć po super wodę? Wybór konsumentów pada na wodę alkaliczną przede wszystkim ze względu na to, że wspomaga trawienie i metabolizm (69 proc.) a także pomaga w utrzymaniu lub przywróceniu odpowiedniej równowagi organizmu (68 proc.). Ostatni z benefitów to odpowiedź dla tych, którzy w sezonie letnim przeplatają aktywność fizyczną z czasem spędzonym przy grillu. W przypadku tego drugiego, Alcalia poprawi trawienie, szczególnie przy takich objawach jak np. zgaga, refluks czy wzdęcia spowodowane dużą ilością mięsa w diecie.
Trenujesz? Woda alkaliczna pomoże w uzyskaniu lepszych efektów
Natomiast dla osób chcących poprawić swoją kondycję lub aktywnie odpocząć od ucztowania przy stole ważnym benefitem SUPER WODY będzie podkręcenie metabolizmu i zmniejszenie uczucia zmęczenia podczas wysiłku, co zostało potwierdzone w badaniu "Wpływ wody alkalicznej na metabolizm tłuszczy podczas długotrwałego wysiłku fizycznego (tlenowego) o niskiej intensywności" (2021) przeprowadzonym na osobach trenujących, przez zespół badawczy AWF Katowice, pod przewodnictwem dr. Jakuba Chyckiego.
Coraz częściej dostrzegamy nie tylko skuteczność wody alkalicznej w kontekście nawodnienia, ale także wybieramy ją ze względu na dodatkowe korzyści dla naszego organizmu – od 2021 roku świadomość kategorii wód alkalicznych wśród konsumentów wzrosła aż o 16 proc. (porównanie badań w ramach ogólnopolskiego panelu badawczego Ariadna, 2021 oraz SW Research, 2022). Warto więc wybrać się do najbliższego sklepu w poszukiwaniu Alcalii, która dostępna jest w szerokiej dystrybucji od 2021 roku.
O marce Alcalia
Marka Alcalia to nowość w kategorii wód alkaicznych, wprowadzona na polski rynek w 2020 roku. Alcalia to tzw. SUPER WODA, która ma najwyższe pH na rynku – aż 9,36. Działanie wody zostało potwierdzone zarówno w ramach badań konsumenckich (przeprowadzonych w 2021 r. oraz powtórzonych w 2022 r.), jak i badań naukowych przeprowadzonych we współpracy z Instytutem Badań o Sporcie AWF w Katowicach.
O badaniu SW Research
Badanie zrealizowane przez SW Research na zlecenie Maspex (Alcalia) metodą CAWI na grupie 1030 dorosłych Polaków, zgodnie z reprezentatywnym rozkładem płci, wieku oraz miejsca zamieszkania. Badanie zostało zrealizowane w dniach 20-24.04.2022 r.
Badanie "Wpływ wody alkalicznej na metabolizm tłuszczy podczas długotrwałego wysiłku fizycznego (tlenowego) o niskiej intensywności"
Badanie zrealizowane przez zespół badawczy Instytutu Badań o Sporcie AWF w Katowicach na zlecenie Maspex (Alcalia), na grupie osób poddanych wysiłkowi fizycznemu. Badanie zostało zrealizowane pod przewodnictwem dr. Jakuba Chyckiego, w okresie 15.11.2021 r. – 14.01.2022 r.