Trwa ładowanie...

Tomasz Karolak o wierze i reinkarnacji. Czy aktor był kiedyś Janem Chrzcicielem?

Kilka lat temu Tomasz Karolak w wywiadzie dla Dużego Formatu "Gazety Wyborczej" wygłosił śmiałe, kontrowersyjne i zadziwiające tezy dotyczące swojej wiary. Teraz jeden z prawicowych tygodników przypomniał fragmenty tamtej rozmowy. Wówczas aktor zastanawiał się czy żył w czasach Chrystusa i czy był Janem Chrzcicielem...?

Tomasz KarolakTomasz KarolakŹródło: AKPA
d19f2n9
d19f2n9

- Wierzę, że Chrystus umarł na krzyżu, pewnie chciał uwiarygodnić to wszystko, co głosił. Jednak ze zmartwychwstaniem mam problem. Ale nie chcę teraz podważać zmartwychwstania, bo zawsze, kiedy to robię, coś mi ginie. A to komórka, a to portfel.- mówił w wywiadzie dla "GW", Tomasz Karolak. - Ostatnio, gdy na ten temat sobie dywagowałem na plaży w Tel Awiwie, zabrali mi wszystko.

Tomasz Karolak wierzy w reinkarnację

 Zapytany o to, dlaczego jest tak bardzo zainteresowany czasami Chrystusa, powiedział:

- Nie wiem, może w nich żyłem (...) Jeżeli czuję tak mocny związek z historią, to może rzeczywiście część mojej energii błąkała się już wcześniej po świecie - mówił aktor. 

d19f2n9

Czy Karolak jest reinkarnacją Jana Chrzciciela?

Na pytanie o to kim mógł być w czasach Chrystusa, jeśli faktycznie wtedy żył, aktor odpowiedział - Umiłowałem sobie erudytę, intelektualistę, z którymi się liczyli zarówno Żydzi, jak i Rzymianie. Uważał, że jest kryzys cywilizacyjny, porzucił wszystko, zamieszkał na pustyni. W ikonografii przedstawia się go w skórze, z brodą. Nazywa się Jan Chrzciciel.

Tomasz Karolak to jeden z najpopularniejszych współczesnych aktorów, w show-biznesie funkcjonuje od lat. Był okres, kiedy brał udział w praktycznie każdej większej, polskiej produkcji kinowej

Cytowany wywiad w Dużym Formacie "GW" ukazał się w grudniu 2015 roku i bardzo duża jego część dotyczyła wiary i historii religii, o których Tomasz Karolak wypowiadał się w sposób niezwykle osobisty, a dla wielu kontrowersyjny.

Łanda: Rząd dał pole do popisu płaskoziemcom

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d19f2n9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19f2n9