ModaTorebki na każdą okazję za mniej niż 150 zł. Sprawdź, jaka będzie odpowiednia

Torebki na każdą okazję za mniej niż 150 zł. Sprawdź, jaka będzie odpowiednia

Torebki na każdą okazję za mniej niż 150 zł. Sprawdź, jaka będzie odpowiednia
Źródło zdjęć: © iStock.com
01.02.2018 11:07, aktualizacja: 01.02.2018 14:46

Torebka musi być dopasowana do wszystkiego, począwszy od stylu ubrań, aż po kolory innych skórzanych dodatków czy butów. Mogłoby się więc wydawać, że w kobiecej szafie znajdziemy dziesiątki torebek, nic bardziej mylnego. Paniom potrzebne są dwa lub trzy rodzaje.

Poniżej znajdziesz kilka najpopularniejszych typów torebek. Każdą z nich dobierzesz na inną okazję, a jeśli posiadasz wszystkie trzy rodzaje, to jesteś już właściwie przygotowana na wszystko.

Obraz
© iStock.com

Przy wyborze torebki trzeba pamiętać o kilku prostych zasadach. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że późnym popołudniem i wieczorem lepiej zrezygnować z ogromnych torebek i przerzucić się na coś lżejszego i bardziej poręcznego. Poza tym pamiętaj, by dostosować rozmiar torebki do wzrostu. Niewysoka kobieta z ogromną shopperką pod pachą może wyglądać nieco komicznie, podobnie jak wysoka pani przy tuszy, która zdecyduje się na drobną torebkę na cienkim łańcuszku. Lepiej więc unikać skrajności i stawiać na bardziej dopasowane i niewyróżniające się wielkością modele.

Coś na zakupy
Zacznijmy od dużych rozmiarów. Jeśli po pracy lub w weekend wybierasz się na szybkie zakupy, powinnaś mieć sprawdzoną i poręczną shopperkę. Prosty fason oraz duża ilość wzorów do wyboru sprawi, że z łatwością połączysz ją z każdą stylizacją. Pamiętaj jednak, że założenie takiej torby na wieczorne spotkanie ze znajomymi lub oficjalne przyjęcie może być uznane za brak poczucia smaku. O zakupie takiej torebki powinny pomyśleć przede wszystkim wysokie kobiety o proporcjonalnej budowie ciała.

Poręczny niezbędnik
Torebka do pracy powinna być przede wszystkim praktyczna. Musi być na tyle pojemna, by zmieścić wszystkie niezbędne rzeczy – notes, telefon, kosmetyki, portfel, a także drobną przekąskę. Z drugiej strony warto dopilnować, by wszystkie te przedmioty były odpowiednio zabezpieczone tak, aby przykładowo rozlany tusz lub krem nie uszkodził telefonu czy ważnych dokumentów. Dodatkowo warto zadbać o to, by torebka była niewielka i nie zaburzała harmonii stroju. Uniwersalnym materiałem będzie skóra w kolorze czerni, brązu lub beżu. Jeżeli twoje stanowisko wymaga zakładania oficjalnego stroju, nie możesz przecież zwracać na siebie uwagi torebką z cekinami lub w odcieniu metalicznym.

Coś na wieczór
Cekiny i metaliczny połysk są zarezerwowane dla innego typu torebek, wieczorowych kopertówek. Dobór tego dodatku w kolorze innym niż buty nie jest już modowym strzałem w stopę, obowiązujące niegdyś zwyczaje zmieniły się ładnych parę lat temu. Znaczenie ma jednak faktura. Do lakierowanych szpilek nie powinnaś nosić matowej torebki ze skóry licowej. Połysk musi współgrać z połyskiem, dlatego możesz wybrać torebkę metaliczną, a nawet pokrytą brokatem. Podobnie w przypadku matowych butów.

Obraz
© Shutterstock.com

Te trzy torebki to zestaw obowiązkowy każdej kobiety, niezależnie od preferowanego stylu i potrzeb. Sam rodzaj to oczywiście nie wszystko. Właściwe efekty uzyskasz manipulując wzorem i materiałem. Jeśli więc nie masz którejś z tych torebek w swojej szafie, warto wyskoczyć na zakupy.

Źródło artykułu:WP Kobieta