UrodaTradycyjne i domowe sposoby na loki

Tradycyjne i domowe sposoby na loki

Tradycyjne i domowe sposoby na loki
Źródło zdjęć: © iStock.com
Marlena Kostyńska
27.06.2018 17:04, aktualizacja: 30.06.2018 14:19

Wiele kobiet marzy o pięknych lokach, które mogą stanowić wyjątkową odmianę dla prostych włosów. Kręcone włosy są też świetnym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy nieskomplikowanej, ale urokliwej fryzury na specjalną okazję. Jak zrobić loki? Lokówką, prostownicą i wałkami, ale możemy pokusić się też o mniej konwencjonalne metody.

Zrób loki prostownicą

Urządzeniem stworzonym z myślą o robieniu loków jest oczywiście lokówka, ale nie każda kobieta ma w domu ten wyspecjalizowany przyrząd. Jeśli za to posiadamy prostownicę, w zupełności wystarczy nam ona do stworzenia burzy delikatnych loków. Sporą zaletą prostownicy jest jej wszechstronność – chociaż domyślnie stosuje się ją do prostowania włosów, bardzo dobrze sprawdza się podczas ich układania, a także falowania i kręcenia.

Robiąc loki prostownicą, należy przestrzegać tych samych zasad, które obowiązują podczas prostowania włosów – przede wszystkim pamiętajmy, aby stosować prostownicę na suche włosy i przeciągać przez nią pasmo jednym płynnym ruchem. Powtarzanie tej czynności lub przytrzymywanie prostownicy w jednym miejscu przez dłuższą chwilę wysusza i niszczy włosy. Wyraźnie skręcone loki uzyskamy, przygotowując do kręcenia węższe pasma, np. takie o szerokości 2 cm lub 3 cm. Jeśli wolimy delikatniejsze fale, wystarczy rozdzielić włosy na nieco szersze pasma.

Samo kręcenie włosów prostownicą polega na umieszczeniu pasma włosów między ramionami prostownicy, a następnie płynne obrócenie jej o 180 stopni przy równoczesnym przesuwaniu urządzenia w dół kosmyka. Od sposobu manewrowania prostownicą zależy stopień skręcenia loków. W celu uzyskania loków na całej długości włosów przeciągajmy prostownicę od samego czubka głowy aż po końcówki. Ciekawy efekt uzyskamy, jeśli lokowanie zaczniemy od połowy włosów, a skończymy w dolnej części.

Loki na wałkach i papilotach

Możemy oszczędzić naszym włosów narażenia na wysoką temperaturę i sięgnąć po tradycyjne wałki lub papiloty. Na wałki lub papiloty nawijamy wilgotne pasma włosów, a następnie pozostawiamy włosy do wyschnięcia. W przypadku papilotów najlepiej użyć ich wieczorem i pozostawić na włosach na całą noc. Jeśli stawiamy na wałki, możemy czekać do wyschnięcia włosów lub przyspieszyć ten proces, podsuszając je suszarką.

Jeśli chcemy uzyskać loki bez użycia ciepła, to powyższe sposoby – najlepiej bez użycia suszarki – powinny nas zadowolić. Dobrą i szybszą opcją, która jednak wymaga wystawienia włosów na działanie temperatury, mogą być za to wałki termiczne, czy też termoloki. Zazwyczaj wystarczy nałożyć je na kilkanaście minut, by uzyskać ładnie skręcone loki.

Kręcenie loków domowymi sposobami

Do nietypowych domowych metod kręcenia loków należy wykorzystanie alternatywnych papilotów, które możemy wyciąć z folii aluminiowej, gazet czy zużytego t-shirtu. Wystarczy wyciąć pasek odpowiedniej dla naszych włosów długości, nawijamy na niego kosmyk, a następnie zawiązujemy pasek materiału, w taki sposób, by się trzymał. Po zdjęciu domowych papilotów otrzymamy modną fryzurę z lokami.

Najmniej inwazyjną metodą uzyskania delikatnych loków bądź fal jest zaplecenie warkoczy lub wielu drobnych warkoczyków. Efekt będzie najtrwalszy, jeśli na lekko wilgotne włosy naniesiemy nieco pianki utrwalającej, a po zapleceniu warkoczy odczekamy, aż włosy wyschną.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także