UrodaTrądzik na brodzie – skąd się bierze i jak się go pozbyć?

Trądzik na brodzie – skąd się bierze i jak się go pozbyć?

Trądzik na brodzie – skąd się bierze i jak się go pozbyć?
Źródło zdjęć: © iStock.com
03.07.2018 17:30

Trądzik na brodzie najczęściej wynika ze zwiększonej produkcji hormonów czy niewłaściwej diety. Sposobów na leczenie wyprysków jest wiele, począwszy od stosowania odpowiednich maści czy kremów po korzystanie z zabiegów kosmetycznych. Istnieją także tańsze, domowe sposoby, które możemy wypróbować, aby zmniejszyć ilość wyprysków na brodzie.

Trądzik na brodzie – przyczyny powstawania

Trądzik na brodzie często powstaje, gdy niewłaściwie się odżywiamy lub niedostatecznie nawadniamy organizm. Na pojawienie się wyprysków mają także wpływ problemy hormonalne i miesiączka. W trakcie dojrzewania możemy zauważyć znacznie większą ilość wyprysków w dolnej okolicy twarzy, co spowodowane jest podwyższoną produkcją hormonów płciowych. Niewłaściwa higiena czy resztki makijażu mogą także przyczynić się do trądziku na brodzie.

Wypryski na brodzie – jak zapobiegać?

Żeby zapobiegać wypryskom na brodzie, należy pamiętać o odpowiedniej ilości snu, zdrowej, zbilansowanej diecie i piciu wody. Ważna jest także aktywność fizyczna oraz higiena, nie tylko twarzy, ale i rąk, którymi dotykamy skóry. Stosowanie odpowiednich kremów i innych kosmetyków dostosowanych do typu cery, jak i dokładny wieczorny demakijaż, wpływają na dobrą kondycję skóry i zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia trądziku.

Wypryski na brodzie – domowe sposoby leczenia

Wypryski na brodzie można leczyć domowymi sposobami. Zalicza się do nich na przykład domowe maseczki z drożdży zalanych wodą, mąki ziemniaczanej, miodu i cytryny czy pomidorów. Szczególnie polecana jest maseczka z jajek, które zawierają minerały, w tym cynk oraz wiele witamin. Aby wykonać taką maseczkę na trądzik, potrzebujemy jedynie białka oraz niewielką ilość soku z cytryny. Tak przygotowaną papkę kładziemy na twarz, a po 10 minutach zmywamy ciepłą wodą. Możemy także tworzyć domowe toniki, jednak warto pamiętać, że okres ich przechowywania nie jest długi.

Trądzik na brodzie – zabiegi kosmetyczne na wypryski

Leczenie trądziku na brodzie może odbywać się także w gabinecie kosmetycznym. Istnieje wiele zabiegów, które mogą ułatwić walkę z trądzikiem. Kosmetyczka może zaproponować nam zabiegi z kwasami. Najpopularniejszymi kwasami są: kwas glikolowy, salicylowy, owocowy czy migdałowy. Taki zabieg najbezpieczniej wykonać w okresie wiosenno-jesiennym, kiedy nasza skóra w mniejszym stopniu narażona jest na działanie promieni słonecznych.

Innym zabiegiem polecanym na trądzik jest peeling kawitacyjny, polegający na bezbolesnym złuszczeniu skóry. Dzięki niemu usprawnimy przepływ krwi oraz limfy, dotlenimy naszą skórę, ale także zredukujemy ilość zanieczyszczeń. Polecanym zabiegiem na trądzik jest również mikrodermabrazja. Polega na ścieraniu warstw naskórka. Mikrodermabrazją możemy zredukować nie tylko wypryski, ale też przebarwienia czy zmiany potrądzikowe.

Leczenie trądziku na brodzie wymaga czasu i systematyczności. Walkę z wypryskami powinniśmy rozpocząć od wizyty u dermatologa, który oceni stan naszej skóry, a następnie po konsultacji zaproponuje odpowiedni rodzaj leczenia. Ograniczeniem może być typ cery lub rodzaj trądziku, a także alergie na składniki leków.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także