Blisko ludziTrafili do Gdańska z Kijowa. Pokazali, jak starają się pomóc innym uchodźcom

Trafili do Gdańska z Kijowa. Pokazali, jak starają się pomóc innym uchodźcom

Trafili do Gdańska z Kijowa. Pokazali, jak starają się pomóc innym uchodźcom
Trafili do Gdańska z Kijowa. Pokazali, jak starają się pomóc innym uchodźcom
Źródło zdjęć: © YouTube | American in Ukraine
22.03.2022 11:17

Prowadzący popularny kanał na Youtubie "American in Ukraine", James, pokazał, jak razem z żoną, Mariną, starają się pomóc innym uchodźcom z Ukrainy, którzy są w znacznie gorszej sytuacji od nich. Oni sami byli zmuszeni do ucieczki z Kijowa i zdecydowali się wynająć mieszkanie w Gdańsku.

Wojna w Ukrainie wciąż trwa, a cały świat stara się pomóc obywatelom tego państwa, którzy masowo uciekli i uciekają z bombardowanych miast. Najwięcej z nich trafiło do Polski, gdzie stale otrzymują pomoc zarówno od polskich rodzin, jak i niezależnych organizacji. Prowadzący popularny kanał na YouTubie "American in Ukraine", który również musiał uciec razem z żoną z Kijowa, pokazał, jak obecnie wygląda ich sytuacja. Oni także starają się pomóc innym uchodźcom.

Pokazali, jak starają się pomóc innym uchodźcom

"American in Ukraine" to popularny youtuber James, który ponad sześć lat temu, po 15 latach podróżowania po świecie, postanowił zamieszkać w Ukrainie. To tam znalazł swoją miłość, Marinę, która dziś jest jego żoną. W momencie rozpoczęcia wojny w Ukrainie razem zdecydowali się opuścić Kijów i wyjechali do Gdańska, gdzie wynajmują obecnie mieszkanie.

James i Marina nie są pozostali jednak obojętni na innych uchodźców z Ukrainy, którzy są w znacznie gorszej sytuacji od nich. W swoim najnowszym filmie na YouTubie pokazali, jak starają się pomóc rodakom i czego najbardziej brakuje w miejscach zbiórek.

"Byli bardzo wdzięczni"

Od ryżu i makaronu po produkty dla dzieci i do higieny dla kobiet. To właśnie takich produktów najbardziej (wówczas) brakowało, ale i wciąż brakuje w miejscach zbiórek. Marina i James chcieli przekazać dzięki swojemu filmikowi, gdzie pokazali także swoje ogromne zakupy dla uchodźców z Ukrainy, że nawet niewielka pomoc ma znaczenie.

Podkreślili, że "sami stracili mieszkanie", a także samochód, ale uważają, że chociaż tak mogą pomóc innym Ukraińcom. Dodali, że byli wzruszeni podziękowaniami za pomoc.

- Byli bardzo wdzięczni i to było po prostu... wiecie, fajnie jest pomagać ludziom, w każdy możliwy sposób - powiedział James.

Helping Out at a Polish Refugee Center 🇵🇱

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta