UrodaTrendy w makijażu na wiosnę 2015

Trendy w makijażu na wiosnę 2015

09.02.2015 09:59, aktualizacja: 12.02.2015 12:54

Minimalizm na skórze i szaleństwo na ustach – tak będzie wyglądał tegoroczny wiosenny makijaż.

Minimalizm na skórze i szaleństwo na ustach – tak będzie wyglądał wiosenny makijaż. Lekki podkład zapewni lśniącą, ale naturalną cerę, a intensywnie różowe pomadki nadadzą ustom blask. Na topie będzie również mieszanie faktur – głównie matu i blasku – w makijażu oczu. Kobiety powinny zapomnieć o sztucznych rzęsach i mocno podkreślonych brwiach, które zdominowały zimowy look.

W wiosennym makijażu cera ma być jedynie tłem dla intensywnego, ale wciąż naturalnego makijażu oczu lub ust. Najważniejszym kosmetykiem będzie dobra baza pod pokład. Ma ona zapewnić idealny poziom nawilżenia skóry, wyrównać jej niedoskonałości, nadać makijażowi trwałość. Baza powinna mieć konsystencję idealnie współgrającą ze skórą, aby utworzyć na niej ściśle przylegający i niewidoczny film. Uzupełnieniem ma być lekki podkład, który rozświetli i wygładzi skórę.

"To, co przewidujemy na wiosnę, to bardzo minimalistyczne podejście w kwestii skóry. Chcemy widzieć piegi, skórę w jej naturalnym stanie. Nakładamy bardzo mało produktu. Myślę, że chodzi tu o to, by mądrze wybierać miejsca, na które go położymy. Nie chodzi o zamalowanie całego płótna, lecz o to, by pozwolić skórze przez ten podkład przebijać" - mówi Gilbert Soliz, makijażysta marki Sephora.

Źródło artykułu:Newseria