FitnessTrening ramion z Mel B - zasady i opis ćwiczeń

Trening ramion z Mel B - zasady i opis ćwiczeń

Trening ramion z Mel B - zasady i opis ćwiczeń
Źródło zdjęć: © iStock.com | max-kegfire
12.11.2018 11:50, aktualizacja: 12.11.2018 12:00

Trening ramion Mel B to popularny zestaw ćwiczeń stworzony przez Melanie Brown, wzmacniający grupę mięśni zginaczy nadgarstka, grupę mięśni prostowników nadgarstka, mięsień ramienny, mięsień trójgłowy ramienia (triceps) oraz mięsień dwugłowy ramienia (biceps). Mimo że trening ramion Mel B trwa tylko 10 minut, to jego efekty są niesamowite.

Trening ramion z Mel B - co trzeba wiedzieć?

Okolice ramion są często pomijane podczas treningów. Kobiety skupiają się przede wszystkim na mięśniach brzucha, ud i pośladków. Krótki trening ramion z Mel B ujędrni i poprawi kształt tej części ciała. Wystarczy dwa razy w tygodniu wykonać ćwiczenia cardio całego ciała oraz ćwiczenia na mięśnie ramion.

Aby efekty ćwiczeń na ramiona były lepsze, warto podczas ćwiczeń wykorzystywać obciążenie np. butelkę z wodą lub hantle. Jeżeli jesteś osobą początkującą, wybierz ciężar nie większy niż 0,5 kg na jedną rękę.

Mel B ramiona - plan ćwiczeń na piękne ramiona

Rozciąganie - to ważny element każdego treningu. Ćwiczenia z Mel B zacznij od wolnego i starannego rozciągania ramion i dłoni, dzięki czemu unikniesz kontuzji. Jedną rękę (np. prawą) wyciągnij przed siebie kierując dłoń do góry. Drugą ręką (lewą) rozciągaj mięśnie ramion, naciskając na palce prawej dłoni, tak aby skierować je w dół. Inne ćwiczenie rozciągające to przyciąganie do klatki piersiowej wyprostowanej ręki.

  • ćwiczenie nr 1 - polega na rytmicznych krokach raz w lewo raz w prawo, przy jednoczesnym podnoszeniu ciężarów (lub butelki z wodą) bez odrywania ramion od tułowia (ruchy tylko przedramionami).
  • ćwiczenie nr 2 - jest podobne do ćwiczenia nr 1 jednak ciężarki podnosimy naprzemiennie (raz jedna raz druga ręka)
  • ćwiczenie nr 3 - to kolejne rytmiczne ćwiczenie. Wykonujemy wykroki raz w jedną raz w drugą stronę (na boki), ręce zgięte w łokciach podnosimy nad głowę i prostujemy ku górze. Następnie wracamy do pozycji wyjściowej i powtarzamy ćwiczenie na ramiona Mel B.
  • ćwiczenie nr 4 - jest podobne do ćwiczenia nr 3, jednak w tym przypadku podnosimy ramiona naprzemiennie (lewa noga w bok-lewa ręka do góry)
  • ćwiczenie nr 5 - przyjmujemy pozycję stojącą lekko pochyloną do przodu, kolana ugięte, ręce wzdłuż tułowia. Naprzemiennie robimy krok do przodu i podnosimy ciężary bez odrywania ramion od tułowia. Następnie ćwiczenie powtarzamy na drugą stronę ciała.
  • ćwiczenie nr 6 - wykonujemy w pozycji stojącej. Ciężar ciała przenosimy na jedną nogę. Drugą nogą robimy wykroki na bok dołączając do tego podnoszenie ramion z obciążeniem (trzymamy ramiona najbliżej talii, a następnie otwieramy na boki). Później ćwiczenie wykonujemy na drugą stronę ciała.
  • ćwiczenie nr 7 - to ćwiczenie w pozycji stojącej. Wyciągamy wyprostowane ramiona przed siebie, następnie prostujemy je do boku i opuszczamy wzdłuż tułowia. Ćwiczenie należy wykonywać rytmicznie. Ważne, aby napinać mięśnie brzucha, dzięki czemu utrzymujemy prawidłową pozycję ciała.
  • ćwiczenie nr 8 - wykonujemy w pozycji stojącej. Ramiona zginamy w łokciach i trzymamy jak najbliżej talii, tak aby hantle mieć przed sobą. Następnie nie odrywając ramion od talii rozkładamy ręce z obciążeniem na boki.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także