Trwa ładowanie...
d38u623

Tuż po ślubie popełniła samobójstwo. Na łożu śmierci wyznała dlaczego

Mężczyzna z Tadżykistanu został oskarżony o doprowadzenie żony do popełnienia samobójstwa. 24-latek miał zmusić dziewczynę do zrobienia testów dziewictwa. Po "nieodpowiednim" wyniku zażądał drugiej panny młodej i to stało się przyczyną tragedii - podaje "Mail Online".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tuż po ślubie popełniła samobójstwo. Na łożu śmierci wyznała dlaczego
(Fotolia)
d38u623

18-letnia Rajabbi Khurshed swego męża poznała dopiero na ślubnym kobiercu. 40 dni po zawarciu związku małżeńskiego z Zafarem Pirowem nastolatka zażyła śmiertelną dawkę octu. Mimo że kobieta zdała początkowy i obowiązkowy w tym kraju test dziewictwa przed ślubem, to małżonek postanowił zabrać ją na kolejne dwa "egzaminy" z czystości. Jednego z nich nieżyjąca już Rajabbi nie przeszła, a rozgniewany mężczyzna zapowiedział, że poszuka sobie drugiej żony.

   Courtesy Photo
(Courtesy Photo)

W rozmowie z Radiem "Free Europe" rodzina dziewczyny opowiedziała, jak Rajabbi na łożu śmierci wyznała im, że czuje ogromny nacisk, aby zaakceptować żądania Pirowa i nie może tego znieść.

d38u623

W Tadżykistanie, islamskim państwie położonym w środkowej Azji, wiele kobiet jednak godzi się na takie warunki. Dochodzi tam także do handlu kobietami oraz częstych gwałtów, także małżeńskich. Z uwagi na fakt, że mieszkańcy tego kraju mają często blokowany dostęp do informacji czy social mediów, ich kontakt ze światem jest utrudniony, a wiele przestępstw nigdy nie jest nigdzie zgłaszanych. Służby celne często też odmawiają wjazdu do kraju bez podania przyczyny, co utrudnia kontrolę nad tamtejszymi procederami.

d38u623

Podziel się opinią

Share
d38u623
d38u623