Trwa ładowanie...

Tych zdjęć nie widział wcześniej nikt. To prywatne fotografie królowej Elżbiety II

Profil "The Royal Family" na Facebooku opublikował niewidziane dotąd zdjęcia królowej Elżbiety II z czasów młodości, które zostały wyjęte z najnowszego dokumentu BBC o monarchini "Elizabeth: The Unseen Queen". Na każdym z nich widoczny jest uśmiech - tak rzadko pojawiający się u królowej obecnie.

Tych zdjęć nie widział wcześniej nikt. To prywatne fotografie królowej Elżbiety II Tych zdjęć nie widział wcześniej nikt. To prywatne fotografie królowej Elżbiety II Źródło: Facebook, fot: The Royal Family
d4bfhgw
d4bfhgw

Królowa Elżbieta II kojarzona jest przez większą część społeczności na świecie jako poważna, nieco surowa monarchini, dla której dobro brytyjskiej rodziny królewskiej, a tym samym pałacu, jest niezmiennie najważniejsze. Uśmiechnięta jedynie wtedy, kiedy widzi swoje dzieci bądź wnuki, kiedyś robiła to znacznie częściej. W dzieciństwie i młodości była radosną "Lilibet", która wcale nie miała zostać królową. Wszystko odmieniło się wraz z abdykacją jej wuja, księcia Walii, Edwarda. Wtedy zmieniła się jej cała przyszłość.

Elżbieta II na prywatnych fotografiach z młodości

Profil "The Royal Family" na Facebooku opublikował niewidziane dotąd zdjęcia królowej Elżbiety II z czasów, kiedy przez swoją rodzinę była nazywana zdrobniale "Lilibet" (stąd wzięło się też imię córki księcia Harry'ego i Meghan Markle). Ciesząca się dzieciństwem, a następnie młodością, Elżbieta praktycznie na każdym ze zdjęć jest uśmiechnięta. Teraz to niestety u niej prawdziwa rzadkość. Można powiedzieć, że robi to wręcz sporadycznie.

Jak dowiadujemy się z wpisu na profilu "The Royal Family", zdjęcia (a także momenty, które wycięto z nagrań Elżbiety), są prywatną własnością brytyjskiej rodziny królewskiej.

d4bfhgw

Jaka prywatnie jest Elżbieta II?

Najnowszy dokument BBC o królowej Elżbiecie II będzie prawdopodobnie przełomowy.

"Nakręcony przez członków rodziny królewskiej, przedstawia młodą księżniczkę Elżbietę i opowiada historię jej życia - jej własnymi oczami i jej własnymi słowami" - czytamy.

Jego emisję, która będzie miała miejsce 29 maja, niektórzy już określają początkiem obchodów Platynowego Jubileuszu Królowej Elżbiety II, związanego z 70. rocznicą objęcia przez nią brytyjskiego tronu. Ten ma świętować (mniej więcej) aż 10 mln osób.

d4bfhgw

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Tego żałuje królowa Elżbieta II

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4bfhgw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bfhgw