GwiazdyTych zdjęć nie widział wcześniej nikt. To prywatne fotografie królowej Elżbiety II

Tych zdjęć nie widział wcześniej nikt. To prywatne fotografie królowej Elżbiety II

Tych zdjęć nie widział wcześniej nikt. To prywatne fotografie królowej Elżbiety II
Tych zdjęć nie widział wcześniej nikt. To prywatne fotografie królowej Elżbiety II
Źródło zdjęć: © Facebook | The Royal Family

27.05.2022 20:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Profil "The Royal Family" na Facebooku opublikował niewidziane dotąd zdjęcia królowej Elżbiety II z czasów młodości, które zostały wyjęte z najnowszego dokumentu BBC o monarchini "Elizabeth: The Unseen Queen". Na każdym z nich widoczny jest uśmiech - tak rzadko pojawiający się u królowej obecnie.

Królowa Elżbieta II kojarzona jest przez większą część społeczności na świecie jako poważna, nieco surowa monarchini, dla której dobro brytyjskiej rodziny królewskiej, a tym samym pałacu, jest niezmiennie najważniejsze. Uśmiechnięta jedynie wtedy, kiedy widzi swoje dzieci bądź wnuki, kiedyś robiła to znacznie częściej. W dzieciństwie i młodości była radosną "Lilibet", która wcale nie miała zostać królową. Wszystko odmieniło się wraz z abdykacją jej wuja, księcia Walii, Edwarda. Wtedy zmieniła się jej cała przyszłość.

Elżbieta II na prywatnych fotografiach z młodości

Profil "The Royal Family" na Facebooku opublikował niewidziane dotąd zdjęcia królowej Elżbiety II z czasów, kiedy przez swoją rodzinę była nazywana zdrobniale "Lilibet" (stąd wzięło się też imię córki księcia Harry'ego i Meghan Markle). Ciesząca się dzieciństwem, a następnie młodością, Elżbieta praktycznie na każdym ze zdjęć jest uśmiechnięta. Teraz to niestety u niej prawdziwa rzadkość. Można powiedzieć, że robi to wręcz sporadycznie.

Jak dowiadujemy się z wpisu na profilu "The Royal Family", zdjęcia (a także momenty, które wycięto z nagrań Elżbiety), są prywatną własnością brytyjskiej rodziny królewskiej.

Jaka prywatnie jest Elżbieta II?

Najnowszy dokument BBC o królowej Elżbiecie II będzie prawdopodobnie przełomowy.

"Nakręcony przez członków rodziny królewskiej, przedstawia młodą księżniczkę Elżbietę i opowiada historię jej życia - jej własnymi oczami i jej własnymi słowami" - czytamy.

Jego emisję, która będzie miała miejsce 29 maja, niektórzy już określają początkiem obchodów Platynowego Jubileuszu Królowej Elżbiety II, związanego z 70. rocznicą objęcia przez nią brytyjskiego tronu. Ten ma świętować (mniej więcej) aż 10 mln osób.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także