GwiazdyKrólowa Elżbieta porusza się wózkiem golfowym. To pierwszy raz od dekady

Królowa Elżbieta porusza się wózkiem golfowym. To pierwszy raz od dekady

Królowa Elżbieta II zwiedziła wystawę ogrodniczą golfowym wózkiem
Królowa Elżbieta II zwiedziła wystawę ogrodniczą golfowym wózkiem
Źródło zdjęć: © Getty Images | Andrew Matthews
24.05.2022 09:04

Monarchini wzięła udział w wystawie ogrodniczej Chelsea Flower Show. Tym razem nie przechadzała się po niej o własnych siłach. Na wydarzenie przybyła wykonanym na specjalne zamówienie wózkiem golfowym.

Wielkimi krokami zbliża się Platynowy Jubileusz królowej Elżbiety II. To obchody 70-lecia jej panowania na brytyjskim dworze. Z tej okazji zaplanowano ulubione wydarzenie monarchini. Początkiem czerwca odbędzie się słynna parada wojskowa Trooping the Colour, która przemaszeruje przez centrum Londynu.

Kilka dni później telewizja BBC będzie transmitować uroczysty koncert organizowany z myślą o Elżbiecie II, na którym pojawić się mają światowe gwiazdy. Szacuje się, że w obu wydarzeniach udział weźmie ponad 10 milionów Brytyjczyków. W oczekiwaniu na urodzinowe wydarzenia królowa zaskoczyła poddanych obecnością na Chelsea Flower Show.

Elżbieta II i Queenmobile

Chelsea Flower Show to jedna z najbardziej prestiżowych wystaw ogrodniczych, organizowanych corocznie na terenach wokół szpitala królewskiego w dzielnicy Chelsea w Londynie. Tradycyjnie na wydarzeniu pojawiają się członkowie rodziny królewskiej, którzy podziwiają starania ogrodników. Tym razem na wystawie zagościła królowa Elżbieta II, choć nie przechadzała się po niej pieszo.

Monarchini wybrała przejażdżkę po ogrodach nowym Queenmobile, czyli wózkiem golfowym wykonanym na jej specjalne zamówienie i kierowanym przez szofera. Trudno dziwić się Elżbiecie, że wybrała ten środek transportu. Królowa ma już 96 lat i jej możliwości poruszania się o własnych siłach są znacznie ograniczone. Do tej pory nieczęsto pojawiała się w wózku publicznie. Ostatni raz wsiadła do niego blisko dekadę temu.

70 lat panowania królowej

Brytyjczycy postanowili uczcić wieloletnie panowanie królowej i wystawili w ogrodach z okazji jej Platynowego Jubileuszu specjalną instalację. Do jej stworzenia wykorzystali 70 doniczek z roślinami, symbolizujących siedem dekad jej rządów. Niezwykła rzeźba zaskoczyła nawet samą królową.

Tymczasem poddani Elżbiety mają nadzieję, że jej wizyta na wystawie jest oznaką dobrej kondycji monarchini. Liczą na to, że królowa będzie mogła wziąć również udział w zaplanowanych wydarzeniach jubileuszowych.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta