Trwa ładowanie...

Ubóstwo menstruacyjne w Polsce. Od września dziewczynki będą mogły liczyć na wsparcie Akcji Menstruacji

Jakiś czas temu fundacja Dominiki Kulczyk przeprowadziła badania na temat ubóstwa menstruacyjnego w Polsce. Wyniki były zasmucające. Emilia i Magdalena Demczak, Julia Kaffka oraz Wiktoria Szpunar od lat walczą z ubóstwem menstruacyjnym wśród dziewczynek.

Ubóstwo menstruacyjne w Polsce. "Akacja Menstruacja" rusza z nowym programem Ubóstwo menstruacyjne w Polsce. "Akacja Menstruacja" rusza z nowym programem Źródło: Archiwum prywatne
d1686k9
d1686k9

Akcja Menstruacja nabiera większego tempa. Od września startuje projekt "Hej, dziewczyny". Chociaż wydawać by się mogło, że dzisiaj, w XXI wieku, w centrum Europy niemożliwe jest, by ktoś cierpiał z powodu ubóstwa menstruacyjnego. Niestety, wyniki ankiet są bezlitosne i jasno pokazują, że jedna na pięć Polek zmaga się z brakiem pieniędzy na środki higieniczne.

Ubóstwo menstruacyjne w Polsce

Dziewczyny z Akcji Menstruacja chcą nie tylko głosić hasła, ale pomagać dziewczynkom bezpośrednio. Od września startuje akcja "Hej, dziewczyny", która będzie obejmowała 40 szkół. W placówkach zostaną przeprowadzone lekcje na temat menstruacji. Oprócz tego szkoły mogą liczyć na dostarczanie środków higienicznych dla dziewczynek.

Źródło: Wysokie Obcasy

Jarosław Kaczyński chce wzmocnić pozycję kobiet na rynku pracy. Prof. Renata Mieńkowska-Norkiene: To zasłona dymna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1686k9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1686k9