Trwa ładowanie...
d34bagx

Ubranka dla przyszłego przedszkolaka. Sprawdzone modele i praktyczne wskazówki

Dla komfortu przyszłego przedszkolaka i jego rodziców warto zaopatrzyć się w niezbędne części odzieżowej wyprawki. Bez mamy i dostępu do szafki z zapasowymi ubrankami, dziecko powinno mieć zapewniony maksymalny komfort.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

W przedszkolu i na placu zabaw przyda się praktyczna koszulka z bawełny i dresowe spodnie
W przedszkolu i na placu zabaw przyda się praktyczna koszulka z bawełny i dresowe spodnie (Shutterstock.com)
d34bagx

Materiał jest najważniejszy - tylko bawełna

Bawełniane, oddychające ubranka zapewniają wygodę i swobodę dziecku, które jest aktywne przez cały dzień. Łatwo je wyprać, a ich cena jest atrakcyjna. Dzięki temu pielęgnacja ubranek jest prosta, a wyprawka przyszłego przedszkolaka nie przekroczy rodzinnego budżetu. Kilka praktycznych koszulek, dresowych spodni, legginsów i lekkich bluz to podstawowy zestaw. Jeśli zawczasu zaopatrzysz się w kilka zapasowych sztuk, w porannym pośpiechu nie będziesz biegać i szukać czystej bluzki na pięć minut przed planowanym wyjściem z domu. Uzupełnienie garderoby w praktyczne ubranka to dobry pomysł zwłaszcza teraz, kiedy dzieci częściej wychodzą na spacer do parku i na plac zabaw. Nasz hit to zabawne koszulki z nadrukami i napisami, ktore w wybranych sklepach dopasujemy do takich samych ubrań dla dorosłych:

   123RF
(123RF)

Komfort, wygoda i ulubiony styl

Najważniejsze dla dziecka, które wyrusza do przedszkola lub żłobka, są luźne, ale nie za duże, bawełniane podkoszulki:

Oraz koszulki z długim rękawem:

    Shutterstock.com
(Shutterstock.com, Fot: shutterstock.com)

Praktyczne ubrania dla młodych uczniów:

Dziecięce ubranka są prane częściej i w wyższych temperaturach niż odzież dorosłych. Dlatego są też bardziej podatne na blaknięcie kolorów i spieranie nadruków. Pastelowe odcienie będą bardziej praktyczne od bardzo jasnych i ciemnych ubranek. Bawełna sprawdzi się najlepiej:

   123RF
(123RF)

Ubieramy dziecko "na cebulkę" - o czym warto pamiętać?

Łatwiej zdjąć i założyć jedną, cieńszą warstwę. Jedna koszulka z ciepłą kurtką może nie zdać egzaminu, za to kilkuwarstwowy strój sprawdzi się lepiej bo będzie bardziej uniwersalny. Wszelkiego rodzaju bawełniane bluzy i praktyczne bezrękawniki na suwak będzie łatwo założyć i zdjąć. Dziecko może samodzielnie lub z niewielką pomocą nauczycielki ubrać się na wspólny spacer z grupą.

Należy pamiętać o tym, aby kolejna, wierzchnia warstwa była odpowiednio luźniejsza od spodniej. W domu pomożemy dziecku włożyć kolejne ubranie, ale samo może mieć z tym problem. Cały zestaw "na cebulę" powinien być komfortowy i nie krępować swobodnych ruchów rąk.

W ciągu najbliższych miesięcy będzie ciepło, co nie wyklucza nagłych zmian pogody i spadków temperatury. Nie zapominajmy o rajstopach i grubszych getrach:

Oraz o wygodnych, dresowych spodniach:

   123RF
(123RF)
icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d34bagx

Podziel się opinią

Share
d34bagx
d34bagx