UrodaCiało i twarzDarsonwalizacja. Poznaj nowoczesną metodę leczenia trądziku. Co kryje się pod tą nazwą?

Darsonwalizacja. Poznaj nowoczesną metodę leczenia trądziku. Co kryje się pod tą nazwą?

Darsonwalizacja to zabieg polecany szczególnie osobom z cerą trądzikową.
Darsonwalizacja to zabieg polecany szczególnie osobom z cerą trądzikową.
Źródło zdjęć: © Getty Images
03.07.2020 12:23, aktualizacja: 01.03.2022 13:30

Dzięki stosowaniu zabiegu darsonwalizacji skóra szybko i skutecznie zostanie oczyszczona, a przy tym rozjaśniona. Wykorzystanie prądów jest całkowicie bezbolesne, ale za to niezwykle efektowne i pomocne w leczeniu wielu przypadłości skórnych. Darsonwalizacja coraz częściej wybierana jest przez osoby borykające się z trądzikiem.

Darsonwalizacja to zabieg kosmetyczny, który dzięki pomocy dużych częstotliwości prądu wpływa na skórę bakteriobójczo i dezynfekująco. Zabieg może być stosowany zarówno jako profilaktyka w pielęgnacji przeciwzmarszczkowej, jak również w przypadku uciążliwego trądziku czy rozstępów. Darsonwalizacja jest coraz popularniejsza, co wcale nie dziwi.

Darsonwalizacja – dlaczego jest popularnym zabiegiem?

Popularność darsonwalizacji w kosmetyce wynika z wielu zastosowań. Przede wszystkim doskonale oczyszcza i dezynfekuje skórę, ponieważ wytwarzany podczas zabiegu ozon całkowicie likwiduje bakterie znajdujące się na powierzchni oraz poprawia ukrwienie. Darsonwalizacja sprawdza się szczególnie u osób posiadających tłustą albo trądzikową cerę – idealnie likwiduje blizny potrądzikowe i przebarwienia. Zabieg darsonwalizacji zwęża pory i reguluje wydzielanie sebum.

Darsonwalizacja – jakie przynosi efekty?

Chcąc w pełni cieszyć się z najlepszych rezultatów darsonwalizacji, należy zdecydować się na serię z kilkunastu zabiegów. Dzięki temu będziesz mogła zauważyć rewelacyjne efekty:

 • oczyszczoną skórę;
 • zwężone pory;
 • spłycone zmarszczki;
 • jędrną i dobrze ukrwioną skórę;
 • zredukowane przebarwienia;
 • zniwelowane zmiany trądzikowe;
 • rozjaśniona cera.

Darsonwalizacja – jak wygląda zabieg?

Do przeprowadzenia darsonwalizacji wykorzystuje się prądy o wysokiej częstotliwości (300-500 kHz), które wytwarzane są za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w cztery końcówki zwane pelotami. Podczas całego zabiegu odczuwalne jest przyjemne mrowienie, ale nie ma mowy o bólu. W trakcie darsonwalizacji wytwarzane jest ciepło oraz gazy szlachetne. Zabieg krok po kroku:

 1. Na początek skóra musi zostać dokładnie umyta i wysuszona.
 2. Na powierzchnię skóry rozprowadzony zostaje olejek chroniący skórę przed ewentualnym pęknięciem peloty.
 3. Następnie pelota jest przesuwana punktowo po skórze, ale bardzo delikatnie. Napięcie w tym czasie powoli jest zwiększane.
 4. Darsonwalizacja trwa najczęściej 10 minut.

Darsonwalizacja – czy istnieją przeciwwskazania?

Choć darsonwalizacja jest całkowicie bezbolesna i nieinwazyjna, niestety nie każdy może pozwolić sobie na ten zabieg. Przede wszystkim nie może być wykorzystany u osób z cerą naczynkową, alergiczną oraz w przypadku trądziku różowatego. Osoby chorujące na serce, cierpiące na padaczkę, z zaburzeniami krzepnięcia krwi również muszą zrezygnować z tego pomysłu. Darsonwalizacja nie jest wskazana także u kobiet ciężarnych oraz u osób posiadających metalowe implanty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także