Jak wywołać szybki porost włosów? Skuteczne sposoby na fryzurę pełną objętości
19.06.2018 16:28, aktual.: 01.08.2018 11:31
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Leniwe i osłabione cebulki niweczą marzenia o długich włosach? Wcale nie! Wystarczy trochę im pomóc, by cieszyć się bujną fryzurą. Szybszy porost włosów jest możliwy dzięki zmianie diety, naturalnym wcierkom i płukankom, kosmetykom na bazie surowców zielarskich, specjalistycznym preparatom trychologicznym, a także zabiegom na skórę głowy z użyciem lasera, elektrody i lampy LED.
Dieta na szybki porost włosów
Zdrowa dieta i wzrost włosów są jak system naczyń połączonych. Walkę o długie, mocne i piękne kosmyki trzeba więc zacząć od uzupełnienia niedoborów witamin i minerałów. Na rezultaty po wprowadzeniu zmian w codziennym menu trzeba poczekać 3–4 miesiące. Włosy do szybkiego porostu potrzebują białka zawartego w chudym mięsie drobiowym, rybach roślinach strączkowych, jajach i nabiale. Wiele zyskują dzięki witaminom A, B6 i E. Witamina A bierze udział w odbudowie komórek i produkcji keratyny – podstawowego budulca włosów. Witamina E zwalcza wolne rodniki i poprawia ukrwienie skóry głowy, pobudzając tym samym cebulki do wzrostu. Natomiast witamina B6 bierze udział w podziale komórek w mieszkach włosowych.
Zobacz także
Preparaty ziołowe na szybki porost włosów
Od pokoleń na porost włosów stosuje się zioła, które nie bez powodu stanowią główne składniki rozmaitych produktów kosmetycznych. Płukanki z pokrzywy, skrzypu polnego, podbiału pospolitego, szałwii, rozmarynu, wiesiołka zapobiegają wypadaniu włosów i wyraźnie je wzmacniają. Stymulująco na porost włosów działają także ekstrakty z nasturcji, nagietka, łopianu, tataraku i czarnej rzodkwi.
W domu można przygotować wcierkę z nasion kozieradki. Łyżeczkę nasion zalewa się ½ szklanki wrzątku. Po ostygnięciu wystarczy odlać wodę i dodać kilka kropel dowolnego olejku eterycznego, by na włosach po zastosowaniu wcierki długo utrzymywał się przyjemny zapach. Kozieradkę nakłada się na skórę głowy przed myciem włosów, wykonując delikatny masaż. Trzeba pozostawić ją na 20 minut, a następnie spłukać. Nadaje się do codziennego stosowania i oprócz tego, że przyspiesza porost włosów, zapobiega również ich przetłuszczaniu się.
Sprawdź aktualne oferty kosmetyków do włosów na WP radarOkazji.
Na porost włosów pomaga też olejowanie (olejem lnianym i olejkiem rycynowym)
oraz płukanie włosów piwem i octem jabłkowym. Aby przygotować płukanki, należy:
- 1 szklankę piwa wymieszać ze szklanką przegotowanej wody,
- ¼ szklanki octu jabłkowego wymieszać ¾ szklankami wody.
Zabiegi trychologiczne na szybki porost włosów
Ci, którym włosy rosną bardzo powoli, mogą szukać pomocy również w nowoczesnej medycynie, oferujące szereg nieinwazyjnych zabiegów na skórę głowy. Do na porost włosów nich m.in.:
- laseroterapia – naświetlanie odżywiające mieszki włosowe,
- karboksyterapia – wstrzykiwanie pod skórę dwutlenku węgla, który rozszerza naczynia krwionośne, a tym samym zwiększa ilość dostarczanych do mieszków składników odżywczych,
- mezoterapia igłowa – ostrzykiwanie skóry głowy osoczem bogatopłytkowym lub preparatami witaminowymi, będący w stanie pobudzić uśpione mieszki włosowe do pracy,
- darsonwalizacja – działanie impulsami elektrycznymi poprawiające ukrwienie skóry i normalizujące funkcje gruczołów łojowych,
- terapia z użyciem lamp LED – pobudzanie mikrokrążenia światłem czerwonym i regeneracja mieszków włosowych.