UrodaDepilacja laserowa latem. Czy rzeczywiście można ją wykonać? Jakich zasad przestrzegać?

Depilacja laserowa latem. Czy rzeczywiście można ją wykonać? Jakich zasad przestrzegać?

Depilacja laserowa latem to dobry pomysł na pozbycie się włosków.
Depilacja laserowa latem to dobry pomysł na pozbycie się włosków.
Źródło zdjęć: © Getty Images

29.06.2020 08:22

Wygodnym i zarazem skutecznym rozwiązaniem jest depilacja laserowa. Ze względu na nastanie ciepłej pory roku pewnie wiele osób się zastanawia, czy można ją wykonać właśnie latem. W końcu trwałe usunięcie owłosienia jest dla wielu kobiet bardzo ważne. Depilacja laserowa latem na szczęście jest możliwa, ale wymaga wdrożenia kilku ważnych zasad bezpieczeństwa.

Depilacja laserowa latem zapewnia gładkość oraz wygodę na co dzień tym kobietom, które decydują się na pozbywanie owłosienia. Depilacja laserowa zapobiega wrastaniu włosków w skórę, co może być uciążliwym problemem dla wielu osób. Można zapomnieć o stanach zapalnych i innych niedogodnościach.

Depilacja laserowa latem – czy można?

Między zabiegami depilacji laserowej nie można się opalać, ponieważ może to skutkować poparzeniami i przebarwieniami. Dlatego też należy dobrze się zastanowić nad wykonaniem depilacji o tej porze roku. Na szczęście jest to bezpieczny zabieg, jeśli ochronisz swoją skórę przed słońcem. Po depilacji laserowej latem należy zakrywać miejsca, które zostały poddane działaniu lasera, a także nie można wystawiać ciała na działanie promieni. Jeśli planujesz wyjazd nad morze albo w miejsce, gdzie operacja słońca jest bardzo duża, lepiej zrezygnuj z tej depilacji.

Depilacja laserowa latem – o czym warto pamiętać?

Oprócz powstrzymania się od opalania ważne są także inne czynniki dotyczące depilacji laserowej latem. Nie eksponuj ciała na przynajmniej 4 tygodnie zarówno przed jak i po wykonaniu zabiegu. Bardzo istotną rolę odgrywa bezpieczeństwo, dlatego nie zapominaj o kremach z wysokim filtrem (minimum SPF50), które ochronią delikatną skórę przed możliwymi oparzeniami czy przebarwieniami.

Depilacja laserowa latem – czy boli bardziej?

Depilacja laserem jest znacznie boleśniejsza niż inne metody usuwania włosków. Jednak wszystko zależy od indywidualnego progu bólowego każdej osoby. Najbardziej odczuwalne są okolice bikini, przód łydek czy kostki, czyli miejsca, w których skóra jest najcieńsza. Depilacja laserem latem i zimą boli dokładnie tak samo, dlatego w przypadku nagłego bólu można w każdej chwili przerwać zabieg. Ostatecznie celowanie wiązką laserową nie trwa długo, więc można wytrzymać. Wszelkie zaczerwienienia znikną już po kilku dniach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także