UrodaCiało i twarzJak wyrównać opaleniznę? Skorzystaj z niezawodnych sposobów na piękną skórę

Jak wyrównać opaleniznę? Skorzystaj z niezawodnych sposobów na piękną skórę

Jak wyrównać opaleniznę? Proste sposoby są najskuteczniejsze.
Jak wyrównać opaleniznę? Proste sposoby są najskuteczniejsze.
Źródło zdjęć: © Getty Images
20.07.2020 10:13

Wciąż myślisz nad tym, jak wyrównać opaleniznę? Na szczęście możesz skorzystać z kilku sprawdzonych sposobów, które zdecydowanie ułatwią zadanie. W końcu dosyć powszechnym błędem jest zapominanie o kremie z odpowiednio wysokim współczynnikiem SPF. W rezultacie opalenizna nie wygląda tak efektownie, jak powinna.

Jak wyrównać opaleniznę? Kwestia wydaje się problematyczna, chociaż tak naprawdę rozwiązanie jest dosyć proste. Dbając o skórę przed wyjściem na ekspozycję słoneczną jesteś w stanie doskonale nad wszystkim zapanować. W przypadku, gdy zauważysz, że w niektórych miejscach koloryt skóry znacznie różni się od innych partii ciała, koniecznie skorzystaj z prostych sposobów na wyrównanie opalenizny.

Jak wyrównać opaleniznę – postaw na peeling

Jak pewnie pamiętasz, podczas opalania wyłącznie pierwsza warstwa naskórka zmienia swój kolor. To z kolei powoduje, że po jej złuszczeniu, zastąpią ją świeże komórki o znaczne jaśniejszym odcieniu. Dlatego też dla wyrównania opalenizny warto stosować przynajmniej 2 razy w tygodniu peeling całego ciała. Do ciała korzystaj z produktu gruboziarnistego, natomiast do twarzy enzymatycznego. Choć zdecydowanie wyrównasz opaleniznę, to po peelingu skóra może być nieco bardziej wrażliwa na słońce.

Jak wyrównać opaleniznę – rozjaśnianie przebarwień i podkład

Może się zdarzyć, że w wyniku długotrwałego przebywania na słońcu na twarzy zaczynają się pojawiać ciemne plamki. Dla wyrównania opalenizny zastosuj krem na przebarwienia punktowo, aby zapobiec wybieleniu skóry. W przypadku, gdy potrzebujesz efektu natychmiastowego, wówczas wyrównasz opaleniznę za pomocą ulubionego podkładu kryjącego. W końcu z jego pomocą błyskawicznie zamaskujesz jasne plamy i niektóre przebarwienia.

Jak wyrównać opaleniznę – zastosuj puder brązujący

Chcąc wyrównać opaleniznę na twarzy, możesz także skorzystać z pudru brązującego. Tym sposobem zamaskujesz jaśniejsze miejsca na skórze, pod warunkiem, że zrobisz to delikatnie i za pomocą miękkiego pędzla. Dzięki temu unikniesz możliwych smug, a przy tym pięknie wymodelujesz całą twarz. Nakładaj kosmetyk na linii włosów, skroniach, żuchwie oraz poniżej kości policzkowych.

Jak wyrównać opaleniznę – samoopalacz pod ręką

Może się okazać, że musisz wyrównać koloryt na swoich nogach. Jeśli zauważyłaś, że odznaczają się jasne linie w miejscach, gdzie miałaś na sobie ubranie bądź obuwie, wystarczy, że sięgniesz po sprawdzony samoopalacz. W końcu bardzo szybko osiągniesz z jego pomocą jednolity kolor na skórze, aby w pełni cieszyć się z brązowego odcienia. Jak widzisz, wyrównanie kolorytu wcale nie jest trudne.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także