UrodaCiało i twarzMaseczka na wągry. Domowy sposób na czystą skórę

Maseczka na wągry. Domowy sposób na czystą skórę

Zaskórniki tworzą nieestetyczne, czarne kropki na skórze
Zaskórniki tworzą nieestetyczne, czarne kropki na skórze
Źródło zdjęć: © 123RF
Karolina Rozmus

20.03.2021 21:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Małe, czarne kropki szpecące zwłaszcza nos czy brodę potrafią być prawdziwym utrapieniem – to zaskórniki. Na szczęście jest ona: maseczka na wągry, która rozprawi się z problemem raz na zawsze. Możesz ją z powodzeniem kupić w każdej drogerii, ale maseczkę na wągry wykonasz także w domowym zaciszu.

Maseczka na wągry – skąd się biorą zaskórniki

Wągry to nic innego jak zablokowane pory – najczęściej tworzą się na brodzie, nosie czy czole, czyli tam, gdzie jest najwięcej gruczołów łojowych. Wydzielane sebum, nie znajdując ujścia z powodu warstwy martwego naskórka, tworzy zaskórniki. Te czarne, nieestetyczne punkty są problemem zwłaszcza osób z tłustą, niekiedy łojotokową cerą, ze skłonnościami do trądziku.

Choć wśród metod radzenia sobie z wągrami można wymienić wyciskanie ich, to najbezpieczniejszym sposobem jest zastosowanie maseczki na wągry. Można ją kupić w aptece czy drogerii lub… wykonać samodzielnie. To bardzo proste.

Maseczka na wągry – działanie

Maseczka na wągry typu peel-off działa jak plaster, który wyciąga ze skóry czarne punkty. Wystarczy nałożyć ją na twarz, poczekać, aż zastygnie i zerwać zdecydowanym ruchem. Zaskórniki, a także martwy naskórek odejdą w niepamięć. Są też maseczki na wągry o działaniu odblokowującym i oczyszczającym pory – te wystarczy zmyć ciepłą wodą po zastygnięciu na skórze.

Gwarancją skuteczności maseczki na wągry jest odpowiednie przygotowanie skóry – przed nałożeniem produktu warto wykonać parówkę, która otworzy pory i ułatwi ewakuację zanieczyszczeń. Po zdjęciu maseczki na wągry należy zadbać o ukojenie podrażnionej skóry, pamiętając jednak o tym, by unikać ciężkich, tłustych kremów z olejami w składzie – mają działanie komedogenne.

Maseczka na wągry – sprawdzone sposoby na domową pielęgnację

Wykonanie domowej maseczki na wągry jest dziecinnie proste i nie wymaga ani szczególnych umiejętności, ani zbyt wiele czasu. W dodatku taka maseczka na wągry kosztuje grosze i zawiera wyłącznie naturalne składniki.

Sprawdzone receptury na maseczkę na wągry? Oto i one:

  • z żelatyną: podgrzej 2 łyżki mleka i dodaj 1 łyżkę żelatyny. Wymieszaj i po ostudzeniu nałóż na twarz. Gdy zastygnie, z łatwością usuniesz maseczkę na wągry
  • sodą oczyszczoną: wymieszaj z wodą w stosunku 1:1 i nakładaj papkę punktowo. Po 5 minutach możesz ją spłukać – ta maseczka na wągry ma na celu zmniejszenie wydzielania sebum, by ograniczyć powstawanie zaskórników w przyszłości
  • z miodem: do 2 łyżek sody oczyszczonej dodaj 1 łyżkę płynnego miodu. Wystarczy 15 minut, by maseczka na wągry zadziałała – pamiętaj, by spłukać ją dokładnie letnią wodą
  • białkiem kurzym: ubij 1 białko na sztywną pianę i dodaj do niego 2 łyżki soku z cytryny. Nałóż tę maseczkę na wągry na całą twarz i pozostaw do wyschnięcia. Zmyjesz ją ciepłą wodą
  • węglem aktywnym: potrzebujesz 1 łyżeczki węgla aktywnego, 1 łyżeczki żelatyny i 1 łyżeczki wody destylowanej – podgrzej składniki, aż połączą się, a po ostudzeniu nałóż maseczkę na wągry na twarz. Po 15 minutach zdejmij ją ze skóry.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także