Maseczka peel off. Czy jej stosowanie może podrażnić lub uszkodzić skórę?
22.05.2020 12:32, aktual.: 22.05.2020 12:43
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Dużą popularnością cieszą się maseczki peel off, które zachwyciły kobiety na całym świecie. Ten trend kosmetyczny przybył z Azji jako sposób na dogłębną pielęgnację twarzy. Jak się okazuje, nieprawidłowo stosowana maseczka peel off może przynieść więcej szkód niż pożytku. Zobacz, o czym powinnaś wiedzieć nim ponownie użyjesz takiej maseczki.
Maseczka peel off od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród miłośniczek koreańskiej pielęgnacji. Ma żelową konsystencję, dzięki czemu bardzo szybko przylega do skóry. Po upływie wyznaczonego czasu należy maseczkę peel off oderwać z twarzy, aby cieszyć się rezultatem. O efektach wciąż rozpisują się niektóre urodowe blogerki.
Maseczka peel off – jak działa?
Maseczka peel off bardzo mocno przywiera do twarzy, więc podczas usuwania, pozbędziesz się z jej pomocą nagromadzonego brudu i wszelkich zanieczyszczeń oraz zewnętrznej warstwy naskórka. Używa się jej szczególnie wtedy, gdy problemem są zaskórniki i rozszerzone pory. Maseczkę peel off najlepiej stosować wyłącznie na strefę T, aby skutecznie wyrównać koloryt.
Maseczka peel off – popularny czarny wariant
Czarna maseczka peel off posiada w swoim składzie aktywny węgiel. Działa silnie absorpcyjne, więc idealnie pochłania zanieczyszczenia nawet z najgłębszych warstw skóry. Czarna maseczka peel off działa także antybakteryjnie i przeciwzapalnie, dlatego polecana jest osobom z cerą tłustą i trądzikową. Z jej pomocą ograniczysz wydzielanie sebum i przyspieszysz regenerację skóry.
Zobacz także: Aleksandra Kisiel mówi o urodzie. Jak zadbać o siebie podczas kwarantanny?
Maseczka peel off – czy może zaszkodzić?
Choć możesz znaleźć bardzo dużo pozytywnych opinii o czarnej maseczce peel off, to jednak równie często możesz natrafić na negatywne komentarze związane z jej stosowaniem. Podczas zdejmowania wiele użytkowniczek odczuwało ból, co finalnie doprowadziło do podrażnień skóry, a także przesuszenia. Dlaczego tak się dzieje? Maseczka peel off, szczególnie z węglem aktywnym, zdejmowana jest agresywnie przez co narażamy cerę na całkowite usunięcie potrzebnej warstwy sebum. Zerwanie zanieczyszczeń razem z naskórkiem przyczynia się do zaburzenia pH skóry oraz narażenia na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego maseczkę peel off należy stosować z umiarem.
Maseczka peel off – całkowicie z niej zrezygnować?
Oczywiście w pielęgnacji należy zachować zdrowy rozsądek oraz umiar. Dlatego też, jeśli borykasz się z cerą problematyczną możesz stosować maseczkę peel off, ale nie częściej niż raz w miesiącu. W przypadku skóry wrażliwej, alergicznej i naczynkowej korzystanie z takich kosmetyków nie jest zalecane, bo dodatkowo narażą cerę na wysuszenie. Pamiętaj, aby po maseczce peel off zastosować krem nawilżający.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl