Płatki pod oczy. Jakie są ich rodzaje i właściwości? Poszukaj dla siebie idealnego rozwiązania
30.06.2020 12:32
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Płatki pod oczy pozwalają na uzyskanie gładkiej i napiętej skóry pozbawionej opuchlizny oraz zmarszczek. Pielęgnacyjny kosmetyk w formie półokrągłych płatków pod oczy zadziała jeszcze lepiej i skuteczniej niż niejeden krem czy serum. W składzie znajdziesz wiele substancji aktywnych, które intensywnie odżywią, nawilżą oraz zredukują niedoskonałości.
Płatki pod oczy zmniejszają cienie i rozświetlają delikatną skórę na powiekach. Składniki docierają nawet do najgłębszych warstw naskórka, aby perfekcyjnie zatuszować oznaki zmęczenia i nie tylko. Regularne stosowanie płatków pod oczy przyniesie najlepsze i optymalne rezultaty, natomiast możesz także korzystać z nich sporadycznie, np. przed wielkim wyjściem.
Płatki pod oczy – jak je stosować?
Stosowanie płatków pod oczy jest dziecinnie łatwe. Ze względu na charakterystyczny kształt są bardzo wygodne w użyciu i świetnie przylegają do delikatnej skóry. Najczęściej wykonane są ze specjalnej tkaniny lub hydrożelu zanurzonego w serum. Płatki pod oczy pod wpływem ciepła zaczynają powoli uwalniać substancje, które wnikają do skóry. Nie musisz się obawiać podrażnień, ponieważ płatki pod oczy są całkowicie bezpieczne i hipoalergiczne. Jak najlepiej stosować płatki pod oczy?
- sporadycznie, jako zabieg liftingujący przed ważnym wyjściem;
- regularnie, przynajmniej 1-2 razy w tygodniu jako kuracja odżywcza i odmładzająca.
Płatki pod oczy – jakie są ich rodzaje?
Nim zdecydujesz się na stosowanie płatków pod oczy, koniecznie sprawdź, jakie substancje aktywne w sobie zawierają i z jakiego tworzywa są zrobione. Rodzaje płatków pod oczy:
- Hydrożelowe – przeciwzmarszczkowe i liftingujące działanie, zmniejszają opuchliznę, a także worki pod oczami. Szybko nawilżają i redukują zmarszczki dzięki zawartości kwasu hialuronowego. Często ten rodzaj płatków pod oczy posiada drobinki złota, witaminy i roślinne ekstrakty – idealnie sprawdzą się jako sposób na rozświetlenie.
- Żelowe – redukują drobne zmarszczki wokół oczu. Zawierają dużą dawkę skoncentrowanych składników aktywnych. Wygładzają skórę i hamują proces starzenia.
- Kolagenowe – zapewniają natychmiastowy efekt liftingu, przynosząc skórze ukojenie. Często zawierają w sobie także kofeinę, która rozjaśnia cienie, oznaki zmęczenia oraz kurze łapki.
Każdy z rodzajów płatków pod oczy są świetnym rozwiązaniem na poprawę kondycji skóry. Nie można ich traktować jako zamiennik codziennej pielęgnacji, lepiej korzystać z nich w formie dodatkowej pomocy przy nawilżeniu.
Płatki pod oczy – jak ich użyć?
- Umyj i delikatnie osusz twarz.
- Następnie przyłóż płatki pod oczy, aby ściśle przylegały do skóry.
- Pozostaw je na wyznaczony przez producenta czas.
- Po zdjęciu płatków wklep żel w skórę.