UrodaCiało i twarzSamoopalacz. Czy koloryzujący kosmetyk może nie wydzielać przykrego zapachu?

Samoopalacz. Czy koloryzujący kosmetyk może nie wydzielać przykrego zapachu?

Samoopalacz nie musi wydzielać nieprzyjemnego zapachu podczas aplikacji.
Samoopalacz nie musi wydzielać nieprzyjemnego zapachu podczas aplikacji.
Źródło zdjęć: © Getty Images
jkobylanska
08.06.2020 13:27, aktualizacja: 01.03.2022 13:22

Pewnie czasami zastanawiałaś się, dlaczego niektóre samoopalacze wydzielają nieciekawy zapach po nałożeniu na skórę. Jak się okazuje, ten problem został przez niektórych producentów kosmetyków zniwelowany. Jeśli dokładnie będziesz przyglądać się składom kosmetyków, z powodzeniem znajdziesz dla siebie najlepszy samoopalacz pozbawiony nieprzyjemnego zapachu.

Za oknami pojawia się piękne słońce, więc nadchodzi czas opalania. Jeśli jednak wolisz na razie poprzestać na używaniu samoopalacza, dobrze wybierz produkt dla swoich potrzeb, aby pozostawić na skórze piękny i złocisty odcień skóry. Nie musisz już martwić się także nieprzyjemnym zapachem, jaki może wydzielać produkt tego typu. Na rynku kosmetycznym znajdziesz produkty, które nie odstraszą nieprzyjemną wonią.

Samoopalacz a opalanie – jak powstaje opalenizna?

Choć możesz być tym zdziwiona, to opalenizna jest naturalną reakcją organizmu na eksponowanie skóry na działanie promieni słonecznych. Podczas wystawiania ciała na słońce, melanocyty odpowiedzialne za produkcję pigmentu, zaczynają pracować na zwiększonych obrotach i produkują zwiększoną ilość pigmentu, aby ograniczyć dostęp promieniowania UV do jądra komórkowego. Innymi słowy, im więcej pigmentu, tym ciemniejszy odcień skóry w wyniku opalania. Naturalna opalenizna wygląda zupełnie inaczej niż efekt po aplikacji samoopalacza.

Samoopalacz – jak działa?

Chociaż opalanie na słońcu jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia, wiele osób lekceważy zalecenia lekarskie i eksponuje swoje ciało na szkodliwe promieniowanie. Dobrą alternatywą jest skorzystanie z samoopalacza, który zawiera w sobie pewną substancję o nazwie dihydroksyaceton, czyli po prostu DHA. Jak się okazuje, pomaga w osiągnięciu przyciemnienia skóry bez narażania na promieniowanie UV. Niestety jednym z czynników, który wpływa na niechęć do samoopalaczy jest dosyć charakterystyczny zapach, który wydziela się podczas jego aplikacji na skórę. To typowa reakcja na kontakt DHA z naskórkiem. Na szczęście na przestrzeni lat wiele rzeczy się zmieniło, więc do samoopalaczy wprowadzono także składnik zwany erytrulozą, czyli zamiennik DHA. Działa praktycznie tak samo, ale nie śmierdzi! Małym minusem może być czas oczekiwania na pożądany efekt.

Samoopalacz - jakie warianty nie wydzielają przykrego zapachu?

Spośród wielu dostępnych na rynku samoopalaczy, warto przyjrzeć się szczególnie kilku wersjom, które nie mają nieprzyjemnego zapachu:

Collistar Self Tanners 99,99zł

Obraz
© Materiały prasowe

Thalgo Self Tanning Cream 139zł

Obraz
© Materiały prasowe

Clarins Self Tanning Milky-Lotion 129zł

Obraz
© Materiały prasowe
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także