UrodaFryzuryFryzury wyszczuplające twarz. Fryzury dla twarzy okrągłej

Fryzury wyszczuplające twarz. Fryzury dla twarzy okrągłej

Fryzury wyszczuplające twarz. Fryzury dla twarzy okrągłej
Źródło zdjęć: © pexels.com | CC0 License
Marlena Kostyńska
11.06.2018 16:42, aktualizacja: 07.06.2019 13:06

Okrągła twarz wyróżnia się wyraźnie zaokrąglonymi rysami i wydatnymi policzkami, ale na jej ostateczny wygląd w dużym stopniu wpływa fryzura. W celu wizualnego wyszczuplenia twarzy o takim kształcie warto zdecydować się na odpowiednie cięcie, które najlepiej dopasować do długości włosów. Przedstawiamy fryzury wyszczuplające twarz okrągłą.

Fryzury wyszczuplające dla krótkich włosów

Dużą popularnością wśród kobiet o twarzy okrągłej cieszą się fryzury krótkie, które pozwalają na proste uniesienie włosów już u nasady. Przy krótkich włosach trzeba postarać się o codzienne, staranne układanie włosów w taki sposób, by nie oklapły, gdyż wtedy tylko uwydatnią policzki i zaokrągloną brodę.

Naszym priorytetem powinno być uzyskanie efektu wydłużenia twarzy. Dobrym sposobem będzie warstwowe cieniowanie włosów połączone z asymetryczną grzywką w pazurki. Taka fryzura nada okrągłej twarzy wyrazu, a ostre kąty i zdecydowana stylizacja odwrócą uwagę od krągłości twarzy.

Popularną fryzurą dla twarzy okrągłej jest też bob, jednak do tej stylizacji włosy muszą mieć odpowiednią długość. Zdecydowanie odradzamy boby na włosach sięgających brody, ponieważ twarz może wydać się jeszcze bardziej okrągła. Ta fryzura będzie wiele lepszym rozwiązaniem, gdy nasze włosy sięgają poniżej linii żuchwy, ponieważ dopiero wtedy kosmyki optycznie wydłużą twarz.

Czego unikać przy krótkich fryzurach do okrągłej twarzy? Przede wszystkim przedziałka na środku, drobnych loczków oraz krótkiej, prostej grzywki.

Obraz
© Pixabay.com | CC0 License

Fryzury wyszczuplające dla włosów średniej długości

Włosy średniej długości możemy unieść dzięki delikatnym falom, które nadadzą włosom objętości. Fale lekko opadające na policzki nie spowodują uwydatnienia krągłości twarzy. Stawiajmy na fryzury z asymetrycznymi grzywkami, które mogą częściowo zakrywać twarz i dodawać jej dynamizmu. Nie zapominajmy o układaniu włosów półdługich na bok i korzystnym szczególnie przy prostych włosach cieniowaniu.

Kosmetyki do stylizacji pozwolą ujarzmić fryzurę i nadać jej pożądanego kształtu. Znajdziesz je na WP radarOkazji.

Podczas codziennego stylizowania włosów warto sięgać po lekkie pianki i produkty do stylizacji, które nie będą nadmiernie obciążać kosmyków, ale ułatwią nam ich układanie, a do tego je podniosą. Jeśli naszym włosom brakuje objętości, możemy zdecydować się nie tylko na produkty z drogerii, ale też domowe maseczki i szampony.

Obraz
© pexels.com | CC0 License

Fryzury wyszczuplające dla długich włosów

Właścicielki długich włosów powinny zdecydować się na warstwowe cieniowanie włosów, które podniesie włosy i pozwoli kaskadom kosmyków korzystnie układać się dookoła twarzy, w subtelny sposób ją wyszczuplając. Dzięki długim włosom możemy złagodzić rysy twarzy, ale unikajmy prostych linii takich jak równa grzywka. Kiepskim pomysłem okażą się również nadmiernie wystylizowane loki, gdyż mogą one jeszcze dodatkowo pogłębić krągłości twarzy i stworzyć wrażenie, że jest ona szeroka.

W przypadku cienkich włosów powinnyśmy sięgnąć po kosmetyki, które pomogą je odżywić i podnieść u nasady, ale warto połączyć to z jeszcze jednym krokiem. Chodzi tu o właściwe suszenie włosów, a więc z głową opuszczoną ku dołowi i zaczynając suszenie od nasady.

Ciekawą opcją jest też suszenie włosów z użyciem okrągłej szczotki, która jest niezwykle skutecznym akcesorium pozwalającym na nadanie włosom objętości.

Obraz
© pexels.com | CC0 License
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także