UrodaFryzuryKrótkie fryzury damskie. Na jakie wiosenne cięcie skusisz się tym razem?

Krótkie fryzury damskie. Na jakie wiosenne cięcie skusisz się tym razem?

Krótkie fryzury damskie. Na jakie wiosenne cięcie skusisz się tym razem?
Źródło zdjęć: © Getty Images
22.05.2020 10:25, aktualizacja: 22.05.2020 20:21

Krótkie fryzury damskie są szybkie w stylizowaniu, a także cieszą się coraz większą popularnością. W końcu pasują niemal do wszystkich kobiet, natomiast możliwości cięcia jest tak wiele, że każda miłośniczka krótkich fryzur znajdzie coś dla siebie. Jeśli chcesz nieco zaszaleć i postawić na krótkie włosy, sprawdź, jakie propozycje są obecnie popularne.

Krótkie fryzury damskie są coraz częściej wybierane ze względu na wygodę noszenia. W końcu nie musisz siedzieć godzinami przed lustrem i dokładnie rozczesywać pasm czy też perfekcyjnie ich stylizować. Przy krótszym cięciu wystarczy nonszalancko ułożyć kosmyki palcami i jesteś gotowa. Skusisz się na którąś z krótkich fryzur damskich?

Krótkie fryzury damskie – bob zawsze w cenie

Jedną z najmodniejszych damskich fryzur okazuje się klasyczny bob. Występuje w wielu wariantach, więc można śmiało przebierać w najrozmaitszych propozycjach takiego cięcia. Typowy bob z grzywką, czyli powrót do retro, ale także zaczesane włosy na bok są bardzo modne w ostatnich sezonach. Krótkie damskie fryzury typu bob można dopasować do kształtu twarzy. W przypadku okrągłej buzi świetnie wypadnie bob wydłużony, przy trójkątnej lub kwadratowej najlepiej sprawdzi się zaczesany bob asymetryczny, z kolei twarz owalna idealnie wypadnie z klasycznym cięciem. Jak widzisz, krótkie damskie fryzury można wyczarować z jednej propozycji.

Zobacz także: Fryzura na randkę. To proste

Krótkie fryzury damskie – drapieżne undercut

W przypadku tej krótkiej fryzury damskiej najważniejsze jest nadanie ostrzejszego charakteru. Zapomnij o romantycznym stylu i przywitaj buntowniczy wariant z ogoloną częścią głowy. Najczęściej spotkasz wersję, gdzie jedna strona głowy ma dłuższe włosy, natomiast po drugiej stronie zauważalne są bardzo krótkie, niemal całkowicie wygolone pasma. Niektóre panie decydują się na wygolenie karku i pozostawienie pozostałych włosów. W krótkich damskich fryzurach undercut coraz częściej zauważa się tendencję do wycinania wzorków.

Krótkie fryzury damskie – retro pixie cut

Pixie cut jest bardzo prostą krótką fryzurą damską, która była popularna jeszcze w latach 60. i 70. minionego wieku. Potocznie nazywana jest cięciem na chłopczycę, bo całościowo fryzura przypomina męską. Doskonale wysmukla twarz i całą sylwetkę, dlatego też może być śmiało wykorzystana przez niskie kobiety. Pixie cut pasuje do każdego kształtu twarzy, co sprawia, że staje się coraz popularniejsza. Krótka fryzura damska w tym wariancie odmładza, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać tego typu cięcie dla siebie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta