UrodaFryzuryProsty sposób na fryzurę. Jak samodzielnie obciąć grzywkę w domu i wyglądać perfekcyjnie?

Prosty sposób na fryzurę. Jak samodzielnie obciąć grzywkę w domu i wyglądać perfekcyjnie?

Prosty sposób na fryzurę. Jak samodzielnie obciąć grzywkę w domu i wyglądać perfekcyjnie?
Źródło zdjęć: © iStock.com
30.03.2020 12:45, aktualizacja: 01.04.2020 18:45

Przez pandemię koronawirusa wszystkie salony fryzjerskie i kosmetyczne zostały zamknięte do odwołania. W wielu przypadkach jesteśmy w stanie całkowicie zadbać o siebie, przebywając cały czas w domu. Na pewno zastanawiasz się, czy możesz samodzielnie obciąć grzywkę, zachowując przy tym piękną fryzurę. Jak się okazuje, jest to możliwe, ale musisz przestrzegać kilku ważnych zasad.

Samodzielne obcinanie grzywki to jedna z tych czynności, które mogą być nieco kłopotliwe u osób niewprawionych. Na szczęście nie musisz się martwić, ponieważ krok po kroku jesteś w stanie zrobić grzywkę bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś ciekawa, co należy zrobić, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Jak obciąć grzywkę w domu – ważne wskazówki

Samodzielne obcięcie grzywki jest jak najbardziej możliwe, ale pamiętaj, że ważna jest precyzja w działaniu. Zapomnij o zwykłych nożyczkach, jeżeli chcesz podcinać włosy, musisz wyposażyć się we fryzjerskie nożyczki.

Obcinanie grzywki w domu:

  • przycinaj włosy zawsze na sucho, ponieważ w przeciwnym wypadku po wysuszeniu pasma się podniosą i będą krótsze niż planowałaś;
  • grzywka rośnie wolno, więc powinnaś przestrzegać zasady, aby nie podcinać więcej niż 0,5 centymetra.

Jak obciąć grzywkę w domu na półokrągło?

Istnieje wiele typów grzywki. W zależności od kształtu twarzy należy ją precyzyjnie dobrać. Do popularnego rodzaju należy grzywka na półokrągło, którą bez problemu obetniesz w domu. Wygładź włosy i rozczesz w linii półokrągłego przedziałka, a następnie zbierz te włosy do przodu oraz ułóż w trójkąt. Pamiętaj, aby dolne kąty sięgały do końca brwi, po czym obetnij włosy zebrane w okolicy nosa jednym cięciem.

Jak obciąć grzywkę w domu na prosto?

Chcąc obciąć na prosto grzywkę w domu, na początku zrób przedziałek na środku głowy, po czym za pomocą grzebienia wyznacz jego linie w trójkąt równoboczny z włosów przy linii czoła. Wyrównaj pasmo po pasmie z obu stron, aby mieć całkowitą pewność, że zebrałaś włosy, które chcesz obciąć i precyzyjnym cięciem skróć wybrane pasma. Twoja prosta grzywka wykonana w domu jest gotowa.

Jak obciąć grzywkę w domu na boki?

Modną obecnie grzywkę na boki, zwaną także curtain bangs, bez problemu samodzielnie obetniesz. Procedura będzie podobna, jak w przypadku prostej grzywki, z tą różnicą, że musisz pamiętać o układaniu włosów zgodnie z kierunkiem ich cięcia. Po wyznaczeniu przedziałka podziel pasma na dwie części, po czym z każdej części stwórz osobną kitkę. Obcinaj najpierw jedną stronę, kierując nożyczki pod kątem w dół, po czym to samo wykonaj z drugą partią. Jeżeli chcesz dodać grzywce lekkości, wystarczy, że ją wycieniujesz ostrzem w górę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także