UrodaGładkie i cienowane grzywki na bok, czyli fryzury wyszczuplające twarz

Gładkie i cienowane grzywki na bok, czyli fryzury wyszczuplające twarz

Gładkie i cienowane grzywki na bok, czyli fryzury wyszczuplające twarz
Źródło zdjęć: © iStock.com
02.07.2018 08:24, aktualizacja: 01.08.2018 11:49

Grzywki na bok pozwalają ukryć okrągłe policzki i nadać owalnego kształtu kwadratowym twarzom. Tuszują też dysproporcję między wąską brodą a szerokim czołem. Fryzury z takimi grzywkami nigdy nie wychodzą z mody i pojawiają się w coraz nowszych odsłonach. Długa cieniowana grzywka, która luźno opada aż do kości policzkowej to nieodłączny element looku chłopczycy, a pofalowana nawiązuje do stylu retro.

Rodzaje grzywek na bok

Grzywki na bok występują w wielu wariantach. Bywają długie, półdługie i krótkie, gładkie i cieniowane. Swobodnie opadają na twarz albo są zakładane za ucho. Grzywki na włosach z przedziałkiem po jednej stronie często zakrywają oko lub nawet całe czoło i połowę twarzy – to tzw. grzywki scene, bardzo popularne w subkulturze emo. Pofalowane lub pokarbowane grzywki, podtrzymywane opaską, która biegnie przez środek czoła, są charakterystyczne dla stylu lat 30. i 40., natomiast układane na skos tuż przy nasadzie włosów kojarzą się z wizerunkiem Audrey Hepburn spopularyzowanym w latach 60.

Komu pasują grzywki na bok?

Grzywki na bok mają tę przewagę nad prostymi, że mogą korzystnie wyglądać w połączeniu z każdym kształtem twarzy. Sęk w tym, by prawidłowo dobierać ich długość i kształt. Cieniowane i postrzępione nadają lekkości kwadratowym rysom. Opadające aż do szyi potrafią zamaskować szeroką szczękę. Gładkie asymetryczne grzywki optycznie wyszczuplają okrągłą twarz. Grzywki cieniowane, układające się warstwami i pełne objętości, pasują do trójkątnej twarzy. Natomiast do twarzy owalnej śmiało można wypróbować każdy rodzaj grzywki na bok. Trzeba jednak zawsze brać pod uwagę rodzaj włosów. Cienkie, z tendencją do przetłuszczania się i strączkowania, łatwo jest obciążyć długą grzywką i sprawić, że fryzura nabierze nieestetycznego wyglądu.

Poeksperymentuj z grzywką dzięki kosmetykom do stylizacji, dostępnym na WP radarOkazji.

Fryzury z grzywkami na bok

Grzywki na bok łatwo jest wkomponować we fryzury reprezentujące rozmaite style. Są idealne do krótkich cieniowanych włosów, którym nadają nieco drapieżności. Opadają na twarzy, a tym samym podkreślają ostre rysy i wydobywają kontur twarzy. We fryzurach z krótkich włosów grzywki mogą być pomalowane na intensywne kolory. Popularnością cieszą się kontrasty, dlatego zasłonięte czoło bardzo często współwystępuje z wygolonym tyłem i krótkimi bokami. Nierzadko na krótko ostrzyżonej części głowy pojawiają się odważne wzorki, czyli tzw. hair tatoo.

Obraz
© Instagram.com

Modne fryzury z grzywkami na bok są chętnie wybierane przez kobiety noszące włosy do ramion. Cieniowana grzywka, będąca dopełnieniem półdługich włosów, kończy się zwykle na wysokości połowy policzka. Można ją wówczas delikatnie podkręcić lub założyć za ucho, by pasowała do gładkiego upięcia. Grzywka niejednokrotnie nadaje kształtu całej fryzurze, stając się jej dominującym elementem. Bardzo często zostaje podkreślona nowoczesnymi metodami koloryzacji, takimi jak ombre i sombre. Świetnie komponuje się również z holograficznymi włosami o nietypowych barwach, np. truskawkowego blondu. Wprowadza nieco dynamizmu i wzmacnia efekt trójwymiarowości osiągany dzięki mieniącym się w świetle kolorom.

Obraz
© Instagram.com