Trwa ładowanie...

Jak czesać włosy? Przegląd szczotek i grzebieni do włosów

Różne rodzaje włosów wymagają nie tylko różnej pielęgnacji, ale także odpowiednich akcesoriów do czesania. Rozczesując włosy we właściwy sposób można uniknąć ich łamania się i wyrywania. Jak czesać włosy?

Share
Jak czesać włosy? Przegląd szczotek i grzebieni do włosówŹródło: Shutterstock.com
ddh9dhs

Jak czesać włosy? Podstawowe zasady

Czesanie włosów w niewłaściwy sposób może nie tylko dawać nieestetyczny efekt, ale przede wszystkim niszczyć włosy.

Włosy czeszemy dwa lub trzy razy dziennie, w zależności od potrzeby. Ważne jest, aby zawsze rozczesywać włosy po myciu i nie kłaść się spać z mokrymi włosami. Nie tylko mogą się łamać i elektryzować, ale także wzrasta ryzyko grzybicy skóry.

Pamiętaj, aby nie ciągnąć włosów na siłę, gdy nie chcą się rozczesać. Delikatnie wsuwaj i wysuwaj grzebień na różnych wysokościach splątanego kosmyka, aby powoli rozdzielać pasma aż do ostatniego włoska. Jeśli masz problem z plątaniem się włosów, sięgnij po kosmetyki przeznaczone do łatwego rozczesywania. Zwracaj także uwagę na skład kosmetyków do włosów i ich przeznaczenie. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku włosów wysokoporowatych, a więc tych najbardziej narażonych na łamanie i wypadanie. Szczególną uwagę do kosmetyków i akcesoriów do czesania powinny przykładać też kobiety z włosami farbowanymi lub kręconymi.

Szczotka czy grzebień - czym czesać włosy?

Zarówno szczotka, jak i grzebień mają swoich zwolenników i przeciwników. Najczęściej do włosów gęstych, puszących się bądź kręconych wybierane są grzebienie. Szczotki znajdują swoich zwolenników posiadających cienkie włosy. W mojej ocenie i szczotki, i grzebienie spełniają swoją rolę, jeśli ich rodzaj jest odpowiednio dobrany do rodzaju włosów. Z powodu wyrywania włosów odradza się używanie szczotek z igłami zakończonymi kulką. Do rozczesywania mokrych włosów i do włosów cienkich polecane są grzebienie z szerokim rozstawem ząbków.

ddh9dhs

Rodzaje grzebieni do włosów

Najpopularniejszym grzebieniem do rozczesywania włosów jest tzw. styler. Ma on grube, szeroko rozstawione ząbki, dzięki którym włosy są ładnie wygładzanie. Sprawdza się zarówno do rozczesywania mokrych włosów, jak i podczas suszenia. Polecany jest także osobom z włosami trudnymi do rozczesywania oraz włosami kręconymi.

Grzebień z grubymi i podwójnymi zębami to grzebień do nakładania odżywki. Grzebień wąski, ale posiadający długie i szeroko rozstawione igły sprawdzi się do stylizacji włosów, zwłaszcza ich unoszenia. Grzebień z krótkimi i bardzo gęsto osadzonymi ząbkami służy do robienia przedziałka, dzielenia włosów na pasma i tapirowania.

Rodzaje szczotek do włosów

Szczotki różnią się od siebie nie tylko kształtem i wielkością, ale przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane. Najpopularniejsze szczotki, które dostaniemy w większości drogerii to szczotki drewniane, bambusowe, kauczukowe i metalowe. Różnią się także ich igiełki, a więc włosie. Najczęściej jest to naturalne włosie, np. z dzika lub borsuka. Spotykamy też włosie sztuczne - z nylonu lub metalu.

Szczotki z naturalnego włosia są bezpieczniejsze dla końcówek włosów, bowiem minimalizują rozdwajanie się włosów. Jeśli twoim problemem są zniszczone i elektryzujące się włosy, wybierz drewnianą szczotkę.

ddh9dhs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddh9dhs
ddh9dhs