UrodaPaznokcieNajczęstsze błędy w manicure. Czy popełniasz podobne pomyłki przy malowaniu?

Najczęstsze błędy w manicure. Czy popełniasz podobne pomyłki przy malowaniu?

Najczęstsze błędy w manicure można bez problemu wyeliminować.
Najczęstsze błędy w manicure można bez problemu wyeliminować.

09.07.2020 11:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele kobiet decyduje się na samodzielne malowanie paznokci, ale zdarzają się im najczęstsze błędy w manicure. Niestety okazuje się, że nawet najbardziej wprawione panie mogą doprowadzić do nietrwałego efektu na płytkach. Choć hybrydy są wciąż bardzo popularne, to klasyczne lakiery cały czas są chętnie wybierane. Czy znasz najczęstsze błędy w manicure?

Zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka praktycznie każdej kobiety. Nie dziwi zatem, że popełnianie najczęstszych błędów w manicure jest niedopuszczalne. Niestety nawet przy tradycyjnym malowaniu paznokci nie unikniesz pomyłek, ale istnieje na to recepta. Przede wszystkim pamiętaj o ważnych wskazówkach, które ułatwią malowanie i zapomnisz o najczęstszych błędach w manicure.

Najczęstsze błędy w manicure – o czym pamiętać?

Nim dowiesz się, jakie są najczęstsze błędy w manicure, przede wszystkim zwróć uwagę na kilka czynników, które bezpośrednio wpływają na jakość pomalowanych płytek. Unikaj aplikacji zbyt dużej ilości lakieru, ponieważ mogą powstać nierównomierne plamy albo pęcherzyki powietrza. Lepiej maluj płytki przy dobrym oświetleniu naturalnym – wtedy wszystko zauważysz i nie popełnisz najczęstszych błędów w manicure. To na razie wstęp do dalszych rozmyślań. Czego jeszcze unikać?

Najczęstsze błędy w manicure – popularne pomyłki przy malowaniu

Jeśli lubisz malować paznokcie, powinnaś zwracać większą uwagę na szczegóły, które zapewnią perfekcyjny manicure. Mając sporo czasu i dobrze oświetlone stanowisko pracy, możesz przystąpić do pokrywania płytek lakierem w taki sposób, aby uniknąć najczęstszych błędów w manicure.

Błędy w manicure:

  1. Brak bazy pod lakier – z jej pomocą nie tylko przedłużysz trwałość manicure, ale także zmniejszysz ryzyko przebarwień płytek.
  2. Tylko jedna warstwa – prześwity i smugi powstają przy nałożeniu tylko jednej warstwy lakieru, po wyschnięciu zawsze pamiętaj o jeszcze jednej warstwie.
  3. Zapominasz o topie – przedłuża trwałość i zapewnia piękny połysk lakieru na paznokciach albo idealny mat. Dzięki niemu paznokcie będą perfekcyjne.
  4. Za szybko malujesz – nie czekasz, aż baza albo pierwsza warstwa wyschnie i od razu nakładasz lakier. Bądź cierpliwa i poświęć na manicure więcej czasu dla pięknego efektu.
  5. Zostawiasz skórki – przed pomalowaniem płytek zajmij się przygotowaniem skórek (możesz je odsunąć albo wyciąć), a także opiłuj oraz odtłuść paznokcie.
  6. Nie czekasz na wyschnięcie – jeśli nie pozostawisz paznokci do dłuższego wyschnięcia, niestety lakier będzie bardziej podatny na uszkodzenia i wgniecenia.
  7. Słabe produkty – wybieraj lakiery do paznokci lepszej jakości, które posiadają znacznie lepszy skład i dłużej trzymają się na płytkach.
Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)