UrodaJak ładnie pomalować paznokcie w domu? Przegląd inspiracji

Jak ładnie pomalować paznokcie w domu? Przegląd inspiracji

Źródło zdjęć: © iStock.com | iDymax
28.06.2018 10:42, aktualizacja: 28.06.2018 11:17

Ładne paznokcie są ozdobą i wizytówką każdej zadbanej kobiety. Aby cieszyć się pięknymi paznokciami, wcale nie musisz korzystać z usług kosmetyczek czy profesjonalnych stylistek. Efektowne paznokcie możesz wykonać sama w domu. Jak ładnie pomalować paznokcie?

Akcesoria do domowego manicure

Malowanie paznokci w domu nie jest trudne, ale zanim przystąpisz do stylizacji, warto byś uzupełniła swoją kosmetyczkę o niezbędne akcesoria i kosmetyki. Po pierwsze, będzie ci potrzebny preparat do usuwania skórek, który ułatwi ich późniejsze odsunięcie drewnianym patyczkiem.

Następnym ważnym kosmetykiem jest baza pod lakier. Baza przede wszystkim chroni płytkę paznokcia, ale także ułatwia rozprowadzanie lakieru. Polecanym kosmetykiem jest spray przyspieszający schnięcie lakieru. Pewnie nieraz zdarzyło ci się dmuchać na paznokcie czy moczyć je w zimnej wodzie, żeby szybciej je wysuszyć. Spray w tej roli sprawdzi się znacznie lepiej. Przyda się również top do paznokci, który utwardzi płytkę, a także utrwali manicure.

Do modelowania paznokci z kolei będzie potrzebny pilnik szklany lub papierowy. Pamiętaj żeby unikać metalowych pilników, ponieważ strzępią paznokcie. Dodatkowo, zaopatrz kosmetyczkę w zmywacz w pisaku. Dużo łatwiej będzie korygować ewentualne wpadki przy malowaniu paznokci. Oczywiście nie zapomnij o lakierach do paznokci, naklejkach, brokacie, cyrkoniach i innych ozdobach, które pozwolą swtorzyć ładny manicure.

Obraz
© iStock.com | alfexe

Jak malować paznokcie w domu?

Malowanie paznokci rozpoczynaj zawsze od usunięcia skórek i wypiłowania paznokci. Na płytkę paznokcia nałóż najpierw cienką warstwę bazy. Odczekaj aż baza wyschnie i dopiero wtedy nałóż na paznokcie lakier. Kiedy wyschnie warstwa lakieru, nałóż drugą warstwę. Pamiętaj, że pierwsza warstwa musi być idealnie sucha. W przeciwnym razie na paznokciu pojawią się pęcherzyki powietrza lub lakier zwyczajnie się rozmaże.

Obraz
© iStock.com | YuriyZhuravov

Jak pomalować paznokcie kolorowym lakierem?

Malowanie paznokci kolorowym lakierem to niby prosta sprawa, ale na pewno niejednokrotnie zdarzyło ci się poprawiać efekt końcowy swojego manicure. Ładne paznokcie wymagają kilku prostych zasad.

 • Na pędzelku nie powinno być zbyt dużo lakieru, dlatego obetrzyj tę stronę pędzelka, której nie będziesz używać o brzeg butelki.
 • Pędzelek trzymaj pionowo, ale zanim kropla lakieru dotknie paznokcia, ponownie obróć go do pozycji poziomej.
 • Malowanie paznokcia zacznij od środka płytki ku jej brzegowi.
 • Następnie wróć do linii skórki i pomaluj strefę tuż nad nią, uważając, by nie zabrudzićć skórek.
 • Następnie pomaluj paznokieć z prawej i lewej strony.

Ta technika pozwoli uzyskać efekt idealnie pomalowanych paznokci.

Obraz
© iStock.com

Pomysł na ładne paznokcie - efekt pękającego lakieru

Aby uzyskać ciekawy efekt pęknięć lakieru na paznokciach, potrzebujesz lakieru, który posiada taką formułę. Wykonanie oryginalnego manicure nie jest trudne. Wystarczy nałożyć lakier bazowy, pamiętając, że jego kolor to jednocześnie kolor pęknięć. Następnie nałożyć jedną warstwę pękającego lakieru i obserwować jak lakier samoistnie “pęka”. Na koniec wystarczy nałożyć top utwardzający.

Obraz
© 123RF

Ładne paznokcie - domowe ombre

Aby uzyskać efekt ombre na paznokciach potrzebujesz przynajmniej dwóch lakierów, pędzelka do rozcierania kresek, bezbarwnego lakieru do paznokci i lakieru utwardzającego.

 • Najpierw nałóż dwie warstwy lakieru bazowego i zaczekaj aż wyschnie.
 • Następnie zmieszaj drugi lakier kolorowy z lakierem bezbarwnym.
 • Nakładaj tę mieszankę mniej więcej od połowy paznokcia.
 • Staraj się nałożyć warstwę jednym pociągnięciem, bo wielokrotne nakładanie lakieru może rozpuścić bazę.
 • Kolejne warstwy mieszanki nakładaj coraz bliżej brzegu paznokcia, a samą końcówkę pomaluj lakierem nierozrzedzonym.
 • Na sam koniec nałóż lakier utwardzający, który utrwali efekt ombre na paznokciach.
Obraz
© iStock.com | Sergii Petruk

Ładne paznokcie z naklejkami

Ładne paznokcie można osiągnąć dzięki prostej metodzie naklejania gotowych motywów czy odbijania stempelków. Naklejki na paznokcie to jeden z łatwiejszych sposobów dla uzyskania efektu profesjonalnie wykonanych paznokci. Wystarczy jedynie kupić szablon z naklejkami, pomalować paznokcie na wybrany kolor, wyciąć naklejkę i nałożyć na paznokieć. Następnie pomalować paznokcie topem i odczekać do wyschnięcia.

Obraz
© iStock.com | Moustache Girl,marigo20,Volniy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także