UrodaPaznokcieZrekonstruuj obgryzione paznokcie!

Zrekonstruuj obgryzione paznokcie!

Zrekonstruuj obgryzione paznokcie!
Aleksandra Powierska
10.09.2013 13:00, aktualizacja: 10.09.2013 15:00

Jedni nie mogą nic przełknąć, drugim trzęsie się głos, a jeszcze inni pozbawiają swoje dłonie paznokci. Ilu ludzi na świecie, tyle reakcji na stres. Nawyk obgryzania paznokci cieszy się jednak wyjątkowo dużą popularnością i według badań dotyczy aż 45% nastolatków. Dorośli też nie są od niego wolni. Co zrobić z obgryzionymi do krwi paznokciami tuż przed ważnym wydarzeniem? Dłonie to przecież wizytówka każdej kobiety... Z ratunkiem przychodzi zabieg rekonstrukcji – szybki i stosunkowo niedrogi.

Najczęstszą przyczyną onychofagii (bo tak fachowym terminem określa się obgryzanie paznokci) jest stres. Niestety ta nieprzyjemna czynność bardzo szybko potrafi przerodzić się w nawyk, którego trudno się wyzbyć i który może być przyczyną wielu infekcji jamy ustnej. Ponadto obgryzione do krwi paznokcie wyglądają nieestetycznie i raczej nie pomogą nam w zrobieniu dobrego wrażenia na spotkaniu biznesowym. Na szczęście z pomocą przychodzą nam specjaliści, którzy potrafią zrekonstruować zniszczoną płytkę. Sam zabieg jest bardzo podobny do zakładania żelowych lub akrylowych paznokci.

Obraz

- Rekonstrukcję paznokci możemy przeprowadzić metodą akrylową lub żelową. Metoda akrylowa polecana jest osobom, którym trudniej jest walczyć z nawykiem i pomimo przedłużenia paznokcia wciąż próbują go obgryźć. Akryl jest materiałem zdecydowanie twardszym i trudniejszym do zniszczenia – wyjaśnia Magdalena Kubik, stylistka paznokci z Krakowa.

Warto zaznaczyć, że odnowić można nawet najbardziej obgryzione paznokcie. By wykonać zabieg rekonstrukcji, wystarczy bowiem zaledwie kilka milimetrów naturalnego paznokcia, które stanowią podstawę do nałożenia akrylu lub żelu.

Obraz

– Jeśli paznokcie są bardzo obgryzione nakłada się materiał głównie na skórę – pozostałości naturalnego paznokcia tworzą jedynie „zaczepkę” dla stosowanego żelu lub akrylu. W takich przypadkach wymaga się od pań dużej systematyczności, gdyż paznokcie powinny być średnio co 12 dni zdejmowane i nakładane od nowa, by chronić część, która naturalnie odrasta – tłumaczy specjalistka.

Rekonstrukcja paznokcia jest praktycznie bezbolesna. Nie trzeba również obawiać się, że nałożony żel odklei się nam razem ze skórą. Jeśli zabieg jest dobrze przeprowadzony, skóra nie jest narażona na żadne uszkodzenia. Jedyną wadą tej metody jest fakt, że jej adresatkami są tylko kobiety. Panom i dzieciom nadal pozostają nieprzyjemne lakiery oraz żele o gorzkich smakach.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także