UrodaWłosyDekoloryzacja włosów w domu. Jak usunąć pozostałości po poprzednim farbowaniu?

Dekoloryzacja włosów w domu. Jak usunąć pozostałości po poprzednim farbowaniu?

Dekoloryzacja włosów w domu jest znacznie prostsza, niż myślisz.
Dekoloryzacja włosów w domu jest znacznie prostsza, niż myślisz.
Źródło zdjęć: © Getty Images
jkobylanska

08.06.2020 09:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jednym ze stosunkowo prostych, ale skutecznych sposobów na pozbycie się niezbyt udanego farbowania jest dekoloryzacja włosów w domu. Ten zabieg możesz przeprowadzić samodzielnie, jeśli stwierdzisz, że twój odcień na pasmach nie jest zadowalający. Metodę dekoloryzacji włosów możesz także zastosować wtedy, gdy marzysz o powrocie do naturalnego koloru.

Każda bardziej radykalna zmiana na głowie niesie ze sobą ryzyko niepożądanych efektów. Na szczęście na wszystko są metody, a w tym przypadku jest nią dekoloryzacja włosów w domu. Wystarczy przygotować odpowiednie kosmetyki oraz akcesoria, aby przeprowadzić pełnowymiarowy zabieg. Na czym polega dekoloryzacja włosów?

Dekoloryzacja włosów w domu - o co chodzi?

Najprościej ujmując dekoloryzacja włosów polega na ściągnięciu koloru, który powstał po zafarbowaniu. Korzystając z pomocy odpowiednich kosmetyków jesteś w stanie usunąć pigment, który znajdował się w użytej farbie. Dekoloryzację włosów najczęściej przeprowadza się w przypadku ciemniejszych odcieni (brązów, rudości, czerni). Z kolei do zdjęcia koloru najbardziej popularnym i potrzebnym produktem jest dekoloryzator – w przeciwieństwie do ulteniacza jest łagodniejszy, choć czasami trzeba powtórzyć zabieg. Jak widzisz, chcąc przeprowadzić dekoloryzację włosów w domu, nie musisz mieć przy sobie zbyt wielu produktów fryzjerskich.

Dekoloryzacja włosów w domu – jak przeprowadzić zabieg?

Pamiętaj, że rezultat po dekoloryzacji włosów w domu zależy od kilku rzeczy. Przede wszystkim od użytej wcześniej farby, bo jeżeli zawierała w sobie mocny barwiący pigment, to ściąganie koloru może okazać się żmudne i pracochłonne. W wielu sklepach z profesjonalnymi produktami fryzjerskimi znajdziesz potrzebny dekoloryzator, ale przygotowania do dekoloryzacji w domu powinnaś zacząć dzień wcześniej poprzez umycie pasm delikatnym szamponem.

Dekoloryzacja włosów w warunkach domowych.
Dekoloryzacja włosów w warunkach domowych. © Getty Images

Instrukcja dekoloryzacji:

  1. Najpierw zgodnie z instrukcją dodaną do opakowania rozrób dekoloryzator. Najlepiej przy użyciu klasycznego pędzla do nakładania farby.
  2. Mając na rękach jednorazowe rękawiczki, możesz przystąpić do nakładania mieszanki na głowę. Zaczynaj od końcówek, kierując się do czubka głowy, ale nie nakładaj jej na odrosty.
  3. Trzymaj dekoloryzator na głowie dokładnie tyle, ile zaleca producent.
  4. Następnie spłucz i dokładnie umyj głowę szamponem.
  5. Jeżeli efekt nie okaże się zadowalający, możesz odczekać kilka dni i ponownie przeprowadzić dekoloryzację włosów.

Dekoloryzacja włosów w domu – jak dbać o pasma?

Każdy zabieg ingerujący w strukturę włosa niesie ze sobą pewne ryzyko zniszczenia kosmyków. Niestety również dekoloryzacja włosów w domu niszczy pasma, ale możesz temu zaradzić. Używaj delikatnych szamponów, odżywczych masek oraz skutecznych odżywek. Regularne olejowanie albo kremowanie włosów również przyczyni się do zmniejszenia przykrych następstw dekoloryzacji. Jeśli chcesz zafarbować włosy, musisz odczekać minimum 2-3 tygodnie po zabiegu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także