Trwa ładowanie...

Kąpiel rozjaśniająca włosy. Jakie efekty przyniesie i kiedy warto ją zastosować?

Domowa kąpiel rozjaśniająca włosy pozwala na uzyskanie jaśniejszego odcienia pasm. Szybko ją przygotujesz, natomiast efekt na pewno mocno cię zaskoczy. Jeśli marzysz o lekkiej zmianie na głowie, powinnaś pomyśleć o kąpieli rozjaśniającej włosy. Przekonaj się, że samodzielne przeprowadzenie zabiegu fryzjerskiego wcale nie jest skomplikowane.

Share
Kąpiel rozjaśniająca włosy subtelnie zmieni kolor włosów o 1-2 tony.
Kąpiel rozjaśniająca włosy subtelnie zmieni kolor włosów o 1-2 tony.Źródło: Getty Images
d35utaz

Kąpiel rozjaśniająca włosy – na czym polega?

Nazwa zabiegu może być nieco myląca, ponieważ do kąpieli rozjaśniającej włosy potrzebujesz rozjaśniacza, szamponu, odżywki oraz utleniacza. Wszystkie te kosmetyki łącząc ze sobą w odpowiednich proporcjach, doprowadzisz do lekkiego rozjaśnienia o 1 lub 2 tony. W zależności od koloru włosów, efektem takiej kąpieli mogą być także refleksy i wyrównanie odcienia. Jest to zdecydowanie świetne rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za zbyt mocnymi zabiegami. Pamiętaj, że kąpiel rozjaśniająca włosy zależy od proporcji.

Kąpiel rozjaśniająca włosy – jakie proporcje zastosować?

Jeśli chcesz się zdecydować na kąpiel rozjaśniającą włosy, koniecznie zwróć uwagę na rozjaśniacz, który będzie potrzebny. Najlepszy jest ten w proszku – znajdziesz różne jego warianty w popularnych drogeriach. Potrzebny będzie także utleniacz, ale istotną rolę odgrywa jego stężenie. Dla mocniejszego efektu kąpieli rozjaśniającej włosy wybierz ten o 12% stężeniu (uzyskasz 2 tony jaśniejsze pasma), natomiast w przypadku słabszego rezultatu znacznie lepszym rozwiązaniem będzie 6% stężenie, a dla refleksów wybierz utleniacz 3%. Kąpiel rozjaśniająca włosy wymaga zmieszania rozjaśniacza razem z utleniaczem – postępuj zgodnie z zamieszczonymi instrukcjami na opakowaniach. Do mieszanki dodaj jeszcze 2 łyżki ulubionej odżywki i 1 łyżkę szamponu, a całość zalej pól szklanki ciepłej wody i wymieszaj.

Kąpiel rozjaśniająca włosy – jak przeprowadzić zabieg?

Chcąc przeprowadzić kąpiel rozjaśniającą włosy, wystarczy, że nałożysz powstałą mieszankę na głowę. Mieszankę równomiernie rozłóż, aby efekty były od razu widoczne. W przypadku, gdy przeprowadzasz kąpiel rozjaśniającą na farbowanych pasmach, zaczynaj od końcówek po czubek głowy. Następnie spień mieszankę, aby lepiej wykonać masaż głowy. Powtarzaj czynność po kilku minutach dla lepszego dotarcia kosmetyku do każdego włosa. Kąpiel rozjaśniająca włosy powinna trwać nie więcej niż pół godziny, a po zmyciu mieszanki, możesz umyć pasma klasycznym szamponem. Na koniec nałóż ulubioną maskę.

Fryzjerzy znów otwarci, ale ślą postulaty do ministerstwa. Pada przykład

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d35utaz

Podziel się opinią

Share
d35utaz
d35utaz