Krople żołądkowe na włosy. Czy rzeczywiście ten sposób dobrze działa na pasma?
Jak wynika z doniesień kosmetycznych, krople żołądkowe na włosy mogą wspaniale zadziałać na ich stan i kondycję. Możesz być zaskoczona, ale wcierka do skóry głowy przygotowana z kropli żołądkowych przyniesie zaskakujące rezultaty. Nim jednak zdecydujesz się na zastosowanie tego niecodziennego środka do pielęgnacji, koniecznie sprawdź właściwości kropli żołądkowych na włosy.
29.06.2020 | aktual.: 01.03.2022 13:29
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Krople żołądkowe na włosy są po prostu mieszanką ekstraktu różnych ziół. Mają specyficzny i charakterystyczny ostry zapach, co może nie wszystkim przypaść do gustu. Jednakże ten mankament to naprawdę niewielka niedogodność, ponieważ ze względu na zawartość cennych substancji krople wspaniale zadziałają na skalp. Co jeszcze warto wiedzieć o kroplach żołądkowych na włosy?
Krople żołądkowe na włosy – jakie posiadają właściwości?
Na pewno zastanawiasz się, jakie ekstrakty składają się na krople żołądkowe. W końcu głównym celem tego specyfiku jest rozkurczanie, dlatego też cenne rośliny posiadają właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Ich działanie powoduje, że krople żołądkowe na włosy mogą okazać się zbawienne dla kondycji pasm.
Składniki kropli żołądkowych:
- dziurawiec – działa przeciwzapalnie, przeciwłupieżowo, a także wzmacnia cebulki i stymuluje wzrost włosów;
- mięta pieprzowa – łagodzi podrażnienia, chłodzi i odżywia;
- waleriana – reguluje wydzielanie sebum;
- korzeń goryczki – działa odkażająco;
- bobrek trójlistkowy – hamuje wypadanie włosów;
- gorzka pomarańcza – bakteriobójcza i przeciwzapalna.
Krople żołądkowe na włosy – czy mogą zniszczyć pasma?
Ze względu na zawartość wysokiego skoncentrowania składników aktywnych krople żołądkowe nim zostaną użyte na włosy, powinny zostać rozcieńczone wodą. Z tego też powodu mogą przyczynić się do podrażnienia skalpu – wykonaj próbę uczuleniową, aby sprawdzić, czy wywołują one problemy skórne. Zwracaj uwagę na skład kropli żołądkowych, ponieważ w wielu aptecznych specyfikach znajduje się etanol, który przesusza włosy. Niektóre z ziół mogą także fotouczulać, dlatego nie stosuj kropli żołądkowych na włosy tuż przed samym wyjściem na pełne słońce.
Krople żołądkowe na włosy – jak je stosować?
Najlepiej wykorzystać krople żołądkowe na włosy w formie wcierki. Zmieszaj 5 łyżek wody (mineralnej) z 2 łyżkami kropli i dobrze wymieszaj. Tym sposobem mieszanka nie będzie zbyt intensywnie pachnieć, a także unikniesz podrażnienia skóry. Nałóż rozcieńczoną miksturę na skalp i dobrze ją wetrzyj – możesz także pozostawić wcierkę nawet na godzinę. Następnie umyj włosy ulubionym szamponem. Wcierkę z kropli żołądkowych na włosy możesz stosować co 2-3 mycia.
Krople żołądkowe włosy – jak działają?
Chcąc osiągnąć najlepszy efekt dzięki użyciu kropli żołądkowych na włosy, musisz uzbroić się w cierpliwość. Dopiero po kilku tygodniach regularnego stosowania specyfiku pojawią się pierwsze wyraźne zmiany. Krople żołądkowe na włosy wpływają na ich porost, a także zagęszczenie, zmniejszają przetłuszczanie oraz niwelują łupież. Znacznie łagodzi problem wypadania włosów i odświeża pasma.