UrodaWłosyKwas hialuronowy na włosy. Jak go stosować dla najlepszych efektów?

Kwas hialuronowy na włosy. Jak go stosować dla najlepszych efektów?

Kwas hialuronowy na włosy polecany jest szczególnie jako środek nawilżający.
Kwas hialuronowy na włosy polecany jest szczególnie jako środek nawilżający.
Źródło zdjęć: © Getty Images
23.06.2020 12:27, aktualizacja: 01.03.2022 13:27

Pomocą w codziennej pielęgnacji może się okazać kwas hialuronowy na włosy. Jeśli borykasz się z suchymi końcami albo problem widoczny jest na całej ich długości, świetnym rozwiązaniem będzie korzystanie ze wspomnianego kwasu hialuronowego. Choć dotychczas kojarzyłaś ten półprodukt wyłącznie z zabiegami na twarz, czas uzupełnić swoją wiedzę. Jak działa kwas hialuronowy na włosy? Odpowiedź znajdziesz niżej.

Kwas hialuronowy na włosy znajdziesz w wielu gotowych kosmetykach, ponieważ doskonale wiąże wodę. Jeśli marzysz o odbudowie i nawilżeniu zniszczonych albo suchych pasm, sprawdź jak stosować kwas na swoich pasmach. Wskazówki dotyczące pielęgnacji pomogą ci w opracowaniu codziennego rytuału piękna. Kwas hialuronowy do włosów jest skuteczny, a przy tym całkowicie bezpieczny.

Kwas hialuronowy na włosy – jakie posiada właściwości?

Jak możesz się domyślić, poziom naturalnie występującego w organizmie kwasu hialuronowego niestety obniża się wraz z wiekiem. Oprócz widocznych zmian na skórze także włosy ulegają zniszczeniu i przesuszeniu. Dostarczając hialuronian, zapewniasz skórze głowy i włosom wysoki poziom nawilżenia, a przy okazji cebulki stają się mocniejsze. Kwas hialuronowy na włosy chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, ale przy okazji nie uczula i szybko się przyswaja.

Kwas hialuronowy na włosy – jaki wybrać?

Chcąc stosować kwas hialuronowy na włosy, przede wszystkim zwróć uwagę na jego stężenie. Na rynku dostępne są preparaty zawierające 1%, 1,5% i 3% kwas. Jeżeli chcesz przeznaczyć tę substancję jedynie do pielęgnacji, wybierz najsilniejsze stężenie. W przypadku, kiedy będziesz dodawać kwas hialuronowy do maseczek lub innych produktów, wówczas sięgnij po mniejsze stężenie.

Kwas hialuronowy na włosy – jak go stosować?

Istnieje kilka możliwości stosowania kwasu hialuronowego na włosy. Możesz nakładać go w formie maski, serum lub odżywki na końcówki, ale równie dobrze wypadnie jako dodatek do gotowych kosmetyków. Wymieszaj kwas hialuronowy z olejem roślinnym i zaaplikuj bezpośrednio na końce włosów – to bardzo prosta, ale skuteczna metoda olejowania. Możesz nałożyć hialuronian na skórę głowy, co natychmiast przyniesie ulgę, nawilży oraz wzmocni cebulki. Dodawanie kwasu hialuronowego na włosy do szamponów lub innych kosmetyków sprawi, że ograniczysz wysuszanie pasm, a przy okazji zapewnisz im zdrowy blask.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także