UrodaWłosyRozpuszczone włosy podczas snu. Lepiej tego nie rób, jeśli nie chcesz ich zniszczyć

Rozpuszczone włosy podczas snu. Lepiej tego nie rób, jeśli nie chcesz ich zniszczyć

Rozpuszczone włosy podczas snu ocierają się o pościel, przez co ulegają uszkodzeniom.
Rozpuszczone włosy podczas snu ocierają się o pościel, przez co ulegają uszkodzeniom.
Źródło zdjęć: © Getty Images

29.06.2020 08:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na pewno dbasz o kondycję swoich włosów poprzez starannie wybraną pielęgnację, ale pewnie często masz rozpuszczone włosy podczas snu? To powszechny błąd, który może skończyć się niezbyt przyjemnymi konsekwencjami dla twoich pasm. Choć może wydawać się to dziwne, spanie w rozpuszczonych włosach przynosi wiele szkód. Co w takim razie robić?

Rozpuszczone włosy podczas snu szybko się niszczą z powodu pocierania o poduszkę czy kołdrę – na pasmach zostają mikrouszkodzenia, które bezpośrednio wpływają na stan włosów. Mogą nawet zostać wyrwane, napuszone i poplątane, co rano skutkuje prawdziwą burzą na głowie. Jak zabezpieczyć włosy podczas snu?

Rozpuszczone włosy podczas snu – czego unikać?

Jeśli chcesz cieszyć pięknymi włosami każdego dnia, wystrzegaj się spania z rozpuszczonymi włosami. Oprócz tego pamiętaj o tym, aby pasma były wysuszone – wilgotne są jeszcze bardziej narażone na uszkodzenia. Mokre rozpuszczone włosy podczas snu szybko się łamią, stają się szorstkie, a także matowe. Unikaj także związywania ich w bardzo ciasny kucyk, ponieważ przez te kilka godzin powinny się zregenerować oraz po prostu "odpocząć".

Rozpuszczone włosy podczas snu – lepszy koczek

Najpopularniejszym rozwiązaniem, aby uniknąć rozpuszczonych włosów podczas snu, jest zrobienie koczka na czubku głowy. Gdy twoje włosy są już wysuszone i dokładnie rozczesane, zepnij pasma w wysoki kok, zabezpieczając go przy okazji spinkami – nie zostaną one odkształcone. Ten pomysł sprawdzi się przy każdym rodzaju włosów, nawet przy cienkich. Rano po rozpuszczeniu włosów zyskają więcej objętości, a także będą uniesione u nasady.

Rozpuszczone włosy podczas snu – postaw na warkocz

Drugą opcją, znacznie lepszą niż rozpuszczone włosy podczas snu jest związanie pasm w luźny warkocz. Nie zaplataj go zbyt mocno, bo będziesz odczuwała ciągnięcie kosmyków. Na koniec warkocza załóż miękką gumkę, która nie spowoduje zniszczeń. Pamiętaj, że zaplecione włosy pozwalają na osiągnięcie lekkich i subtelnych fal.

Rozpuszczone włosy podczas snu – a może czepek?

W przypadku gdy nie chcesz mieć rozpuszczonych włosów podczas snu, ale również nie zamierzasz ich związywać i spinać, postaw na czepek. Wybieraj wykonany z miękkiego materiału, najlepiej satyny, która otuli włosy, a także zapobiegnie puszeniu i rozdwajaniu końcówek. Czepek bardzo dobrze sprawdzi się u kobiet, które mają z natury proste włosy i nie chcą efektu fal. Pasma będą wygładzone oraz nie ulegną naelektryzowaniu się i puszeniu. Jak widzisz, to znacznie lepszy pomysł niż rozpuszczone włosy podczas snu.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także