UrodaWłosyTafla na włosach. Jak skutecznie uzyskać efekt gładkich i miękkich pasm?

Tafla na włosach. Jak skutecznie uzyskać efekt gładkich i miękkich pasm?

Tafla na włosach jest możliwa dzięki kilku sprawdzonym sposobom.
Tafla na włosach jest możliwa dzięki kilku sprawdzonym sposobom.
Źródło zdjęć: © Getty Images
jkobylanska
02.06.2020 09:44, aktualizacja: 01.03.2022 13:22

Tafla na włosach jest jednym z najbardziej pożądanych efektów. Choć niektóre kobiety mają wątpliwości co do tego, czy rzeczywiście są w stanie osiągnąć taki rezultat, na szczęście mogą w końcu odetchnąć z ulgą. Tafla na włosach jest możliwa do uzyskania dzięki kilku prostym, ale sprawdzonym metodom pielęgnacji pasm.

Jak uzyskać taflę na włosach? Okazuje się to wcale nie takie trudne, jak początkowo większość osób myśli. Wystarczy zdecydować się na kilka ważnych punktów w pielęgnacji, aby w pełni cieszyć się gładkimi i sypkimi pasmami. Tafla na włosach sprawia, że pasma wyglądają na zdrowe, błyszczące oraz pełne naturalnego piękna.

Tafla na włosach – regularne olejowanie

Na pewno zdajesz sobie sprawę, że uzyskanie tafli na włosach będzie możliwe dopiero przy regularnym i systematycznym olejowaniu pasm. Choć na pierwsze efekty przyjdzie trochę poczekać, warto już dzisiaj zacząć przygodę z tym bardzo znanym sposobem na wzmocnienie pasm. Nie popadaj w przesadę, gdy chcesz osiągnąć taflę na włosach – przede wszystkim określ, jaki typ włosów masz. Przy wysokoporowatych pasmach pomocne będą oleje macadamia, migdałowy, orzechowy, z wiesiołka lub z pszenicy. W przypadku pasm niskoporowatych najlepiej sprawdzi się olej kokosowy, lniany albo palmowy.

Tafla na włosach – pomyśl o keratynie

Keratyna jako jeden z budulców włosa świetnie sprawdzi się, gdy będziesz chciała mieć taflę na włosach. Możesz pomyśleć o profesjonalnym zabiegu keratynowego prostowania pasm, który sprawdzi się zarówno u kobiet ze zdrowymi, jak i zniszczonymi kosmykami. Efekt tafli dzięki wprowadzeniu w głąb pasm keratyny, utrzymuje się nawet do kilku miesięcy. Przez pierwsze dni po zabiegu fryzjerskim nie możesz związywać zbyt mocno włosów gumką, spinać oraz stylizować – dzięki temu zagwarantujesz sobie długotrwałą taflę na włosach.

Tafla na włosach – odpowiednie kosmetyki

Marząc o tafli na włosach, nie możesz zapominać o kosmetykach z kilkoma ważnymi składnikami, czyli emolientami, proteinami i humektantami. W tym pierwszym przypadku chodzi o warstwę ochronną na włosach, która skutecznie zabezpiecza pasma przed utratą wody. Emolientami są olejki, woski i zmywalne silikony. Z kolei humektanty to kwas hialuronowy, pantenol, gliceryna, aloes, miód i mocznik. Proteiny to jedwab, keratyna, kolagen, proteiny soi, pszenicy, a także piwo i jajka. Razem wzięte pozwalają na działanie od zewnątrz, abyś cieszyła się taflą na włosach.

Tafla na włosach – dobrana dieta

Oczywiście nawet najlepsza dieta dobrana do indywidualnych potrzeb nie przyniesie natychmiastowego efektu tafli na włosach. Wprowadź do menu zdrowe tłuszcze, ryby, orzechy, kakao, marchewkę, kalarepę, dużo zieleniny i awokado. To podstawowe elementy, które powinny się znaleźć w diecie, jeśli marzysz o tafli na włosach. Możesz także suplementować biotynę, żelazo, cynk, skrzyp oraz witaminę A+E.

Tafla na włosach – laminowanie

Domowe laminowanie włosów to świetny sposób na uzyskanie tafli na włosach. Efekt uzyskasz praktycznie natychmiast, choć utrzyma się najwyżej do 2 tygodni. Wystarczy, że rozpuścisz żelatynę i wymieszasz ją z olejem kokosowym oraz odżywką. Nałóż miksturę na pasma zaraz po ich umyciu i zabezpiecz czepkiem. Całość spłucz po upływie 45 minut. Taflę na włosach od razu zauważysz.

Źródło artykułu:WP Kobieta