Trwa ładowanie...

Dieta Montignac. Dieta czy przepis na zdrowe życie?

Dieta Montignac jest jedną z przyjemniejszych w stosowaniu diet. Jej zasady są naprawdę proste. Podczas tej diety odchudzającej nie musimy liczyć kalorii. Na czym polega dieta Montignac i jakie przynosi efekty? Co jeść na diecie Montignac?

Dieta Montignac. Dieta czy przepis na zdrowe życie?Źródło: iStock.com, fot: jacoblund
d3yd1h3
d3yd1h3

Dieta Montignac - na czym polega?

Dieta Montignac skierowana jest do osób, które pragną pozbyć się kilku dodatkowych kilogramów albo utrzymać prawidłową wagę. Stosowanie diety Montignac pomaga zapobiegać cukrzycy i schorzeniom układu sercowo-naczyniowego.

Dieta Montignac polega na wybieraniu produktów, które mają niski indeks glikemiczny, a unikaniu tych o wysokim indeksie. W trakcie diety należy również umiejętnie łączyć ze sobą wybrane produkty.

Zasady diety Montignac

Dieta Montignac jako jedna z niewielu diet odchudzających nie ogranicza liczby spożywanych produktów. Istnieje jednak kilka zasad, do których należy się dostosować, stosując dietę. Najważniejszą zasadą diety Montignac jest regularne spożywanie minimum 3, a najlepiej 5 posiłków dziennie.

d3yd1h3

Kolejną zasadą jest używanie produktów o indeksie glikemicznym nie wyższym niż 35 w posiłkach tłuszczowych i nie wyższym niż 50 w posiłkach węglowodanowych. Podczas diety Montignac należy odstawić cukier oraz produkty go zawierające.

Przebieg diety Montignac

Dieta Montignac składa się z dwóch faz. W pierwszej, fazie restrykcyjnej, przestrzega się wszelkich zasad diety. Następuje szybka utrata masy ciała przy jednoczesnym najedzeniu się. Szczególnie ważne jest przestrzeganie godzin posiłków, nawet wtedy, kiedy nie jesteśmy głodni. Organizm musi nauczyć się, aby nie odkładać tłuszczu, ale na bieżąco go spalać.

Faza druga diety Montignac to wyrównanie i utrzymanie wagi. Jest mniej restrykcyjna niż faza pierwsza i dopuszcza odstępstwa, czyli spożywanie niedozwolonych produktów.

Dieta Montignac – zalecane produkty

W trakcie diety Montignac zaleca się spożywanie takich produktów jak surowe i gotowane warzywa, oprócz gotowanej marchewki i kukurydzy. Podczas diety Montignac możemy jeść także owoce, w tym owoce suszone, unikając rodzynek oraz owoców karmelizowanych.

d3yd1h3

Co jeszcze jeść na diecie Montignac? Rośliny strączkowe takie jak fasola, groch, soczewica czy ciecierzyca oraz nasiona, zboża i orzechy. Dodatkowo osoby, które przeszły na dietę Montignac mogą spożywać orzechy, jogurty, mleko, grzyby, drób, jaja, brązowy ryż oraz pełnoziarniste produkty.

Dieta Montignac – zakazane produkty

Podczas diety Montignac, szczególnie w pierwszej fazie cyklu odchudzania, nie powinniśmy jeść ziemniaków, białej mąki, cukru, białego ryżu, frytek, chipsów, białego chleba, ciasta, bananów ani pić piwa. Nie oznacza to, że stosując dietę Montignac, już nigdy nie skosztujemy tych produktów. Dieta ta pozwala na zjedzenie od czasu do czasu kawałka ciasta czy porcji frytek, pod warunkiem, że masa ciała będzie unormowana.

d3yd1h3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yd1h3