UrodaWłosyZniszczone włosy po rozjaśnianiu. Jak je uratować? Przygotuj się na dogłębną kurację

Zniszczone włosy po rozjaśnianiu. Jak je uratować? Przygotuj się na dogłębną kurację

Zniszczone włosy po rozjaśnianiu wymagają natychmiastowej regeneracji.
Zniszczone włosy po rozjaśnianiu wymagają natychmiastowej regeneracji.
Źródło zdjęć: © Getty Images
23.06.2020 11:40, aktualizacja: 01.03.2022 13:27

Jeśli zauważyłaś, że posiadasz zniszczone włosy po rozjaśnianiu, musisz wdrożyć skuteczną kurację, która poprawi wygląd i stan pasm. Niestety bardzo często kosmyki są bardzo suche i jeszcze częściej ulegają dalszym uszkodzeniom. Musisz uzbroić się w cierpliwość, aby uratować zniszczone włosy po rozjaśnianiu, ale już po tygodniu poczujesz różnicę.

Zniszczone włosy po rozjaśnianiu niestety ulegają poważnym uszkodzeniom, które ostatecznie prowadzą do rozchylenia łusek włosów. Łatwiej ulegają puszeniu, kruszeniu, a na dodatek nie są w ogóle odporne na czynniki zewnętrzne. Na szczęście wystarczy wprowadzić intensywny plan kuracji, aby po kilku dniach zniszczone włosy po rozjaśnianiu stały się znacznie odżywione.

Zniszczone włosy po rozjaśnianiu – jak i czym myć pasma?

Dobór szamponu do zniszczonych włosów po rozjaśnianiu jest najważniejszym punktem w pielęgnacji. Kosmetyki tego typu powinny być bardzo delikatne, dlatego staraj się wybierać produkty bez SLS czy SLES. Skutecznym sposobem na mycie zniszczonych włosów po rozjaśnianiu jest zastosowanie metody OMO, ale pamiętaj, aby podczas mycia pasm nie szarpać za końcówki. Nigdy nie rozczesuj pasm na mokro, bo jeszcze bardziej je zniszczysz.

Zniszczone włosy po rozjaśnianiu – jak je odbudować?

Nie sposób załagodzić wszystkich uszkodzeń powstałych na rozjaśnionych włosach, ale możesz wypróbować metod, które przywrócą im dawną miękkość. Koniecznym produktem do odbudowy pasm jest olej kokosowy – spryskaj pasma wybranym przez siebie hydrolatem albo żelem aloesowym, a następnie nałóż olej. Zniszczone włosy po rozjaśnianiu potrzebują olejowania, dlatego przeprowadzaj ten zabieg przed każdym myciem. Nie musisz trzymać oleju zbyt długo, wystarczy 20 albo 30 minut.

Zniszczone włosy po rozjaśnianiu – jak dostarczyć proteiny?

Kolejnym potrzebnym etapem w ratowaniu zniszczonych włosów po rozjaśnianiu jest dostarczenie im protein. Dlaczego jest to ważne? Proteiny uzupełniają ubytki, dzięki czemu finalnie pasma wyglądają na zdrowsze. Oczywiście nadmiar protein może zadziałać odwrotnie od zamierzenia, dlatego też, gdy zauważysz puszenie się pasm, odstaw proteiny. Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na dostarczenie protein zniszczonym włosom po rozjaśnianiu jest ich laminowanie. Możesz do tego celu użyć zwykłej galaretki spożywczej.

Zniszczone włosy po rozjaśnianiu – jak zabezpieczyć?

Uwrażliwione i delikatne włosy po rozjaśnianiu wymagają zabezpieczenia przed dalszymi uszkodzeniami. Najlepiej całkowicie zrezygnować ze stylizacji przy pomocy wysokiej temperatury – susz pasma chłodnym powietrzem. Nie zapominaj o każdorazowej aplikacji serum, które ochroni zniszczone włosy po rozjaśnianiu. Szybko zauważysz, że twoje pasma są wygładzone oraz lśniące.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (4)