Blisko ludziMając 50 lat urodziła dwoje dzieci. "Cuda się zdarzają!"

Mając 50 lat urodziła dwoje dzieci. "Cuda się zdarzają!"

Zaszła w dwie ciąże w trakcie menopauzy
Zaszła w dwie ciąże w trakcie menopauzy
Źródło zdjęć: © TikTok
03.08.2022 21:45, aktualizacja: 04.08.2022 13:54

Późne macierzyństwo już chyba nikogo nie dziwi, choć nadal jest sporym wyzwaniem pod kątem medycznym. Ta kobieta zaszła w ciążę, mając 48, a następnie 49 lat. Swoimi doświadczeniami dzieli się w filmikach publikowanych na TikToku.

Kobiety coraz później decydują się na założenie rodziny. Czynników, które składają się na taki stan rzeczy, jest wiele, m.in. po dwudziestym roku życia nie czują się gotowe ani psychicznie, ani finansowo na podjęcie tak ważnej decyzji, która wywróci ich świat do góry nogami. Jednak ta kobieta prawdopodobnie nie planowała, że zajdzie w dwie ciąże przed pięćdziesiątką, już w trakcie menopauzy. 

"Byłam w ciąży w wieku 48 i 49 lat"

Em relacjonuje swoje macierzyństwo, publikując filmiki na tiktokowym profilu o nazwie emmoments. To właśnie tam zdradziła, że miała już dorosłego syna, gdy w wieku 48 lat zaszła ponownie w ciążę. Po urodzeniu dziecka znowu dowiedziała się, że jest w ciąży. Miała wtedy 49 lat. "Nie jestem szalona. Po prostu niezwykle błogosławiona! I zmęczona! Naprawdę bardzo zmęczona" – napisała kobieta. 

Teraz Em wychowuje roczną córkę, trzyletnią córkę i 19-letniego syna. Chłopak ma bardzo dobre relacje ze swoimi młodszymi siostrami. Łącząca ich więź jest wyjątkowa. Często wszyscy razem podróżują. Kobieta nigdy nie żałowała, że doczekała się dwóch kolejnych pociech w późniejszym wieku. Jest z tego powodu bardzo szczęśliwa. "Poród w okresie menopauzy był najlepszą rzeczą, jaka mi się kiedykolwiek przydarzyła! Cuda się zdarzają!" – wyznała w jednym z filmików. 

Internauci dzielą się swoimi historiami

Internauci są poruszeni historią Em. "Mam 52 lata i nie wyobrażam sobie przechodzić przez to jeszcze raz. Ale uwielbiam być babcią! Powodzenia, kochana", "Mam 43 lata i chciałabym ponownie wyjść za mąż i urodzić jeszcze jedno dziecko. To dla mnie znak, że to jest absolutnie możliwe. Cieszę się twoim szczęściem", "Gratulacje! Moja mama miała 42 lata, a tata 52 lata, gdy powitali na świecie bliźnięta" – pisali w sekcji komentarzy pod tiktokiem Em. 

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta