Usuń z pralki przed włączeniem. Rachunki spadną w oczach

Usuń z pralki przed włączeniem. Rachunki spadną w oczach

Wiele osób popełnia błędy podczas prania
Wiele osób popełnia błędy podczas prania
Źródło zdjęć: © archiwum prywatne
02.11.2023 19:06, aktualizacja: 17.01.2024 15:13

Wydaje się, że największym błędem, jaki można popełnić podczas prania, jest nieodpowiednie sortowanie. Okazuje się, że to nie wszystko, a lista potencjalnych wpadek jest dużo dłuższa. Lepiej zwrócić na nie uwagę, ponieważ mogą zaowocować dużo wyższymi rachunkami za wodę i prąd.

Podczas prania można popełnić sporo błędów. Niestety – o niektórych z nich większość z nas nie ma pojęcia. To poważne niedopatrzenie, które może skutkować znacznie wyższymi rachunkami za wodę i energię.

Błędy podczas prania. Rachunki będą wyższe

"Daily Star" postanowiło sprawdzić, jakie są największe grzechy dotyczące prania. Wbrew pozorom, nie jest to tylko niestaranne segregowanie ubrań, które wkładamy do bębna. Niki English, starsza dyrektorka ds. projektowania i rozwoju biznesu w AJG Fashion Consulting, wskazała także przeciążanie pralki i wypychanie jej po brzegi. - Przeciążenie prowadzi do nieefektywnego prania, konieczności wykonywania dodatkowych cykli prania i zużywania większej ilości energii - tłumaczy na łamach "Daily Star". Nadmiar ubrań należy usunąć z urządzenia.

Innym powszechnym błędem jest niezwracanie uwagi na informacje zawarte na metkach. Zawsze są tam dane dotyczące właśnie pielęgnacji konkretnego ubrania. Jeśli je ignorujemy, ryzykujemy nie tylko zniszczeniem odzieży, ale także większym zużyciem energii. Niektórzy za każdym razem używają też jak najwyższej temperatury. To błąd - pranie chłodniejszą wodą jest energooszczędne i delikatne, pomaga zachować kolor tkaniny i zapobiega jej kurczeniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Największy błąd podczas prania

Niki English podkreśla, że zazwyczaj nie zwracamy też uwagi na ilość używanego detergentu. Tymczasem jego nadmiar nie powoduje, że ubrania są czystsze. Przeciwnie – pozostawia on osad, który sprawia, że tkanina jest matowa i musimy uprać ją ponownie. To czyste marnotrawstwo wody i energii.

Błędem jest też zbyt częste pranie odzieży, na przykład po jednorazowym założeniu. To zdecydowanie przyczynia się do zużycia tkaniny oraz drenowaniu naszego portfela. Zamiast tego, jeśli odzież nie wymaga prania, lepiej postawić na porządne wietrzenie lub czyszczenie punktowe.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta